- Aktualności -

1 lutego 2024

Nowy Szef Działu Postępowań Spornych

Z dniem 1 lutego 2024 roku nastąpiły zmiany na stanowisku szefa Działu Postępowań Spornych. Nowym szefem działu została adw. Aleksandra Pyrak-Pankiewicz, pełniąca dotychczas funkcję Wiceszefa Działu Postępowań Spornych. Aleksandra Pyrak-Pankiewicz odpowiedzialna będzie za dalszy rozwój Działu Postępowań Spornych, w szczególności w zakresie świadczenia wysoce specjalistycznych usług z obszaru prawa mediów, prawa prasowego i ochrony dóbr osobistych, w tym głównie ochrony wizerunku, jak i rozwój praktyki postępowań gospodarczych.

Adw. Maciej Zaborowski, Partner Zarządzający, tak skomentował tę decyzję: „W świecie prawniczym warto działać u boku sprawdzonych ludzi, których można obdarzyć pełnym zaufaniem. Powierzenie Oli niezwykle odpowiedzialnej funkcji szefa działu z całą pewnością nie było decyzją przypadkową. Doskonale wiemy, że ta ambitna, zaangażowana i niezwykle zorganizowana prawniczka będzie nie tylko inspirować swój zespół, ale przede wszystkim przyczyni się do jego dynamicznego rozwoju.”

Adw. Aleksandra Pyrak-Pankiewicz posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych, mając za sobą reprezentację procesową podczas setek rozpraw, zarówno cywilnych, jak i karnych. Specjalizuje się w sprawach związanych z dochodzeniem odszkodowań i zadośćuczynień, w tym za naruszenia dóbr osobistych. Zapewnia zastępstwo procesowe w zakresie odpowiedzialności wydawców, redaktorów i dziennikarzy, jak i pomoc osobom pokrzywdzonym naruszeniem dobrego imienia w publikacjach prasowych. Doradza w przypadku kryzysów wizerunkowych, wspiera klientów w kontaktach z przedstawicielami prasy, przygotowaniu komunikatów prasowych oraz oświadczeń. Zajmuje się również ochroną dobrego imienia na gruncie procedury karnej, prowadząc z sukcesami sprawy o zniesławienie czy znieważenie. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, jak również studiów podyplomowych Prawa własności intelektualnej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Dział Postępowań Spornych to przede wszystkim zespół wykwalifikowanych prawników, którzy na swoim koncie mają setki spraw, zakończonych sukcesami. Obsługują najważniejsze nazwiska ze świata polityki, biznesu i mediów.

Adw. Aleksandrze Pyrak-Pankiewicz życzymy powodzenia i wytrwałości w planowaniu rozwoju działu. Oby wyzwania napędzały wyłącznie do dobrych zmian.

Nota Prawna Polityka prywatności Polityka Cookies © 2024 wszystkie prawa zastrzeżone
Skip to content