- Aktualności -

1 lutego 2024

Marta Kopeć o walce z mobbingiem

Mobbing to problem i wyzwanie dla wszystkich, których dotyka bezpośrednio lub nawet pośrednio. R.pr. Marta Kopeć, Partner Zarządzający KKZ, ekspertka prawa pracy podzieliła się swoimi refleksjami dotyczącymi zjawiska mobbingu w miejscu pracy w artykule „Szef na mnie krzywo patrzy". Nieraz cierpią przez to całe rodziny”, który ukazał się w TVN24.

Wskazała na problem zdefiniowania mobbingu, jednocześnie omawiając jego długotrwały charakter, który negatywnie wpływa na zdrowie psychiczne pracownika. Wyjaśniła trudności w udowodnieniu przypadków mobbingu, szczególnie gdy zachowania takie są pasywne, jak ignorowanie czy wykluczanie z zadań.

Ponadto, opowiedziała o traumatycznym wpływie procesów sądowych na pracowników oraz o konieczności odróżniania mobbingu od jednorazowych przypadków molestowania. Podkreśliła również duże znaczenie mediacji w procesie dochodzenia praw pracowników dotkniętych mobbingiem.

Mec. Kopeć niedawno została również ekspertem, który swoją wiedzą i doświadczeniem wspiera Dobrą Fundację oraz ich kampanię „Godność ma swoje imię”, która ma na celu podnoszenie świadomości na temat mobbingu oraz umiejętność eliminowania bądź zapobiegania zachowaniom mobbingowym w miejscu pracy. Zachęcamy do artykułu – tutaj.

Nota Prawna Polityka prywatności Polityka Cookies © 2024 wszystkie prawa zastrzeżone
Skip to content