- Aktualności -
Szkolenie dla koordynatorów zgłoszeń sygnalistów
Jak efektywnie pełnić rolę koordynatora zgłoszeń zgodnie z ustawą o ochronie sygnalistów? Dołącz do szkolenia r.pr. J. Niemoczyńskiego już 17 września br.
czytajList żelazny okaże się skuteczną ochroną?
Praktyka stosowania listu żelaznego się zmienia. Czy okaże się równie skuteczna w przypadku Michała K.? O tym adw. M. Zaborowski dla „Business Insider”.
czytajPrawne wyzwania przy zatrzymaniu cudzoziemców
Czy zatrzymanie cudzoziemca w Polsce faktycznie musi być tak skomplikowane? O tym r.pr. dr Paweł Gołębiewski dla „Rzeczpospolitej”.
czytajKorzyści i wyzwania integracji ESG
Czy ESG jest kluczem do sukcesu i zrównoważonego rozwoju firm? O tym apl. adw. Karolina Sokołowska dla „Dziennik Gazeta Prawna”.
czytajSprostowanie: sukces KKZ w walce z fake newsami
Zespół Prawa Mediów doprowadził do szybkiego i prawomocnego sprostowania nieprawdziwych informacji w mediach, zapewniając ochronę reputacji swojego Klienta.
czytajStandardy ochrony małoletnich również w hotelach?
„Lex Kamilek” wprowadza nowe obowiązki dla wynajmujących. Jak te zmiany wpłyną na bezpieczeństwo dzieci w obiektach turystycznych? O tym adw. Karolina Kulikowska-Siewruk.
czytajWspółpraca z Fundacją Joanny Racewicz – „Kobiety Prze!mocy”
Kancelaria KKZ została partnerem merytorycznym fundacji „Kobiety Prze!mocy”
czytajGdzie kryje się prawdziwy wróg?
Czy człowiek jest swoim największym wrogiem? Czy to wewnętrzny krytyk powstrzymuje nas od działania? O tym adw. M. Zaborowski dla „Rzeczpospolitej”.
czytajInnowacyjne roszczenia gospodarcze
W obliczu rosnących trudności gospodarczych przedsiębiorcy zaczynają dochodzić nietypowych roszczeń, które wcześniej mogłyby zostać zignorowane. Więcej o tym apl. adw. J. Majewski dla „Pulsu Biznesu”.
czytajKonferencja o sygnalistach – praktyka i wyzwania
Zapraszamy na konferencję „Ustawa o sygnalistach w praktyce”, gdzie nasi eksperci podzielą się praktyczną wiedzą i omówią realne wyzwania związane z wdrażaniem przepisów.
czytajCzy AI odbierze pracę prawnikom?
AI może być z powodzeniem wykorzystywane w pracy prawników, ale czy to oznacza, że może jej ich pozbawić? W tym temacie wypowiedział się adw. Maciej Zaborowski dla „Rzeczpospolitej”.
czytajZmiany w umowach cywilnoprawnych
Nadchodzące zmiany w prawie pracy mogą wkrótce zrewolucjonizować zasady zatrudnienia w Polsce. Więcej o tym adw. M. Olkowicz dla „Pulsu Biznesu”
czytajPomoc pro bono Stowarzyszeniu Weteranów Polskich Formacji Granicznych – sprowadzenie szczątków i ponowny pochówek gen. bryg. Jana Kruszewskiego
KKZ udzieliło wsparcia prawnego pro bono w sprowadzeniu do Polski i ponownym pochówku gen. bryg. Jana Kruszewskiego. Bohater spocznie na Powązkach.
czytajAI: nowa era przestępczości
AI staje się nowym narzędziem przestępców, rewolucjonizując przestępczość gospodarczą, a więcej o tym adw. M. Zaborowski dla „Rzeczpospolitej”.
czytajOdpowiedzialność wspólników po przekształceniu spółki osobowej
Czy przekształcenie spółki osobowej w kapitałową zwalnia wspólników z odpowiedzialności za jej zobowiązania? O tym adw. Patrycja Kapa dla „DGP”.
czytajOdpowiedzialność karna za uchylanie się od wykonania środków kompensacyjnych
Nowelizacja Kodeksu karnego z października 2023 r. wprowadza karną odpowiedzialność dla sprawców celowo uchylających się od wykonania środków kompensacyjnych. Więcej o tym apl. adw. B. Ceglarski dla „DGP”.
czytajKlient Kancelarii nie zostanie pozbawiony wolności!
Dzięki działaniom prawników KKZ, Sąd nie zarządzi wobec klienta kancelarii wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności.
czytajUmowa konsorcjum – co trzeba wiedzieć?
Umowa konsorcjum umożliwia stronom realizację wspólnego przedsięwzięcia. O obowiązkach stron, udziałach i nie tylko opowiedziała r. pr. Paulina Gruszczyńska dla „Rzeczpospolitej”.
czytajWszystko o sygnalistach
O sygnalistach jasno i konkretnie? Jak wdrożyć nowe procedury w firmie dotyczące systemu zgłoszeniowego? O tym w najnowszej książce r.pr. Jakuba Niemoczyńskiego.
czytajStandardy Ochrony Małoletnich wynikające z tzw. „Ustawy Kamilka”
Jakie sankcje grożą za niewdrożenie Standardów Ochrony Małoletnich?
czytajSprostowanie prasowe skuteczne jak zawsze
Skuteczna apelacja i działanie Zespołu Prawa Mediów doprowadziło do publikacji sprostowania na rzecz klienta KKZ.
czytajPracownik „ściągnięty z urlopu”?
Czy pracodawca może odwołać pracownika z urlopu i jakie są tego konsekwencje? O tym adw. Marta Olkowicz w „Pulsie Biznesu”.
czytajWymiar sprawiedliwości bez empatii?
Dlaczego i w jaki sposób wymiar sprawiedliwości powinien popracować nad empatią? O tym adw. Maciej Zaborowski dla „Rzeczpospolitej”
czytajApelacja w końcu z dłuższym terminem?
Wydłużenie terminu na wniesienie apelacji do 30 dni w skomplikowanych sprawach karnych? Temat skomentował adw. Maciej Zaborowski w „Rzeczpospolitej”.
czytajJak walczyć ze stalkingiem?
Jak rozpoznać stalking i w jaki sposób walczyć z prześladowcą? O tym adw. Urszula Piątkowska-Banach dla „Prawo.pl”.
czytajCzy uciekanie przed etatem wkrótce się skończy?
O planowanych zmianach prawnych dotyczących zmiany definicji stosunku pracy opowiedziała r.pr. Izabela Dziubak-Napiórkowska dla „Biznes24”.
czytajOdpowiedzialność zarządu - jak reagować na straty
Jakie kroki członek zarządu powinien podjąć po odkryciu strat wywołanych błędnymi decyzjami poprzednika? O tym r.pr. J. Nawrot i adw. M. Szyfman-Łupińska w „Dziennik Gazeta Prawna”.
czytajKryminalny nałóg – czy faktycznie taki szkodliwy?
Prawnicze thrillery mogą okazać się złowrogim nałogiem? Na to pytanie odpowiedział adw. Maciej Zaborowski w felietonie dla „Rzeczpospolitej”.
czytajSkuteczne określenie wynagrodzenia w umowie franczyzy
W jaki sposób skutecznie określić wynagrodzenie w umowie franczyzy? Tajniki zdradziła adw. A. Nowicka-Osuch w swoim artykule dla „Rzeczpospolitej”.
czytajDługotrwałe, tymczasowe aresztowanie klienta uchylone
Dzięki pracy prawników z Praktyki Przestępczości Międzynarodowej i Obsługi Klienta Zagranicznego Sąd uchylił tymczasowy areszt klienta.
czytajKolejny Klient KKZ uniewinniony
Klient KKZ uniewinniony od zarzutu przywłaszczenia luksusowego samochodu.
czytajKKZ partnerem Fundacji Court Watch
Kancelaria Kopeć Zaborowski wspiera VII edycję Turnieju Debat Oxfordzkich Fundacji Court Watch Polska.
czytajSkuteczna obrona Klienta KKZ
Dzięki skutecznym działaniom prawników z Praktyki Przestępczości Podatkowej, Sąd uchylił częściowo skarżone orzeczenie i zwolnił z zabezpieczenia nieruchomość Klienta.
czytajUstawa o sygnalistach a działy HR
Zapisz się na nasz bezpłatny webinar dotyczący ustawy o sygnalistach i zobacz jak Twój dział HR może na tym skorzystać. Zadbaj z nami o transparentność i konkurencyjność Twojej organizacji.
czytajNowy sposób na rozwód
Rozwód za porozumieniem stron u notariusza lub w USC? O propozycji nowego rozwiązania wypowiedziała się adw. Karolina Kulikowska-Siewruk dla „TOK FM”.
czytajPracodawcy kontra upały
Co musi zapewnić pracodawca podczas upałów swoim pracownikom? O tym adw. Marta Olkowicz w swoim artykule dla „Forbes”
czytajBezpłatne konsultacje we współpracy IWiRR
Adw. Karolina Kulikowska-Siewruk będzie udzielać bezpłatnych konsultacji prawnych z obszaru prawa rodzinnego w ramach współpracy z Instytutem Wsparcia i Rozwoju Rodziny.
czytajMec. Zaborowski na kongresie PR – save the date
Jak skutecznie walczyć z kryzysem wizerunkowym? O tym opowie adw. Maciej Zaborowski podczas 20. Kongresu Public Relations i Komunikacji już w październiku br.
czytajLuki prawne w konfiskacie rozszerzonej
Jakie luki prawne powodują nieskuteczność konfiskaty rozszerzonej i jakie zmiany warto wprowadzić? O tym adw. D. Pękala dla „Dziennik Gazeta Prawna”.
czytajKontrowersje wokół świadka koronnego
Instytucja świadka koronnego budzi niemałe kontrowersje. Skąd się wzięła i czy faktycznie służy wymiarowi sprawiedliwości? O tym adw. U. Piątkowska-Banach dla „TOK FM”.
czytajZakaz prowadzenia pojazdów a wyrok TK
Trybunał Konstytucyjny uznał przepis o dożywotnim zakazie prowadzenia pojazdów za niekonstytucyjny. Co faktycznie się zmieni? O tym adw. M. Jaklewicz dla „Wprost”.
czytaj170 mln dolarów za „Reniferka”?
Pozew o zniesławienie na 170 mln dolarów. W Ameryce norma, ale czy mogłoby się to zdarzyć w Polsce? O tym adw. Maciej Zaborowski w „Rzeczpospolitej”.
czytajKKZ partnerem Warsaw Beijing Forum
KKZ jako kancelaria otwarta na współpracę międzynarodową właśnie została partnerem 10. edycji Warsaw Beijing Forum.
czytajWygrana w ważnej sprawie dla obywateli Białorusi
Dzięki prawnikom KKZ, polski sąd uchylił decyzję prokuratury, otwierając drogę do sprawiedliwości dla białoruskich obywateli torturowanych po wyborach w 2020 roku.
czytajKomisje śledcze – czy to zabawa w prawników?
Sejmowe komisje śledcze aktualnie bardziej przypominają stand-up w świetle reflektorów. Czemu nie spełniają swojej roli? O tym adw. Maciej Zaborowski dla „Gentleman”.
czytajKosztowne błędy zarządzania odpadami
Nieprzestrzeganie przepisów dotyczących zarządzania odpadami może prowadzić do poważnych sankcji finansowych i karnych. Opowiedziała o tym adw. P. Patriak-Omelan w „Przeglądzie komunalnym”.
czytajPolska i Ukraina – wojenna ekstradycja
Czy Polska jest zobowiązana do wydania Ukraińców uchylających się od służby wojskowej? O tym r.pr. dr Paweł Gołębiewski dla „Forbes”.
czytajUmowa rezerwacyjna z deweloperem
Jakie są elementy umowy rezerwacyjnej i czy musi być przewidziana opłata rezerwacyjna? O tym r. pr. P. Gruszczyńska dla „Rzeczpospolitej”.
czytajKKZ ponownie liderem w rankingu „Rzeczpospolitej”
KKZ ponownie otrzymało aż 6 nagród i znalazło się w pierwszej 10-tce najlepszych kancelarii według Dziennika „Rzeczpospolita”.
czytajPrawo pracy poza ustawą o sygnalistach
W końcu mamy ustawę o sygnalistach, ale bez uwzględnienia prawa pracy. O tym dlaczego jest to złe rozwiązanie opowiedział r.pr. J. Niemoczyński dla „Biznes24”.
czytajWalka z podróbkami
Zarządcy targowisk mogą ponosić odpowiedzialność za handel podróbkami na swoich obiektach, a o tym apl. adw. A. Marjańska w „Biznes24”.
czytajKiedy kajdanki są koniecznością?
W jakich sytuacjach użycie kajdanek podczas zatrzymania jest konieczne i zgodne z przepisami? O tym adw. U. Piątkowska-Banach dla „Salon24.pl”.
czytajOchrona sygnalistów – to będzie rewolucja
Nowe obowiązki pracodawców wynikające z wdrożenia Ustawy o sygnalistach. Jak najlepiej się do nich przygotować radzi r.pr. Jakub Niemoczyński w „Pulsie Biznesu”.
czytajWyższa płaca zagraża UOP?
Czy wzrost płacy minimalnej może doprowadzić do niechętnego zatrudniania na umowę o pracę? O tym r.pr. M. Kopeć dla „Dziennik Gazeta Prawna”.
czytajAI faktycznie nam zagraża?
Czy rozwój AI i technologii deepfake może prowadzić do licznych przestępstw na szeroką skalę? O tym adw. Maciej Zaborowski dla „Rzeczpospolitej”.
czytajEwolucja postępowania zażaleniowego
Postępowanie zażaleniowe w Polsce przeszło istotne zmiany w ciągu ostatnich pięciu lat. Czy zmiany doprowadziły do skomplikowania procedury? O tym apl. adw. A Marjańska dla „Prawo.pl”.
czytajKKZ praktycznie o prawie dla menadżerów
R.pr. Marta Kopeć i r.pr. Justyna Nawrot prelegentkami podczas warsztatów prawniczych dla menadżerów organizowanych przez „Rzeczpospolitą”.
czytajMarta Kopeć prelegentem HR Summit
Temat sygnalistów w kontekście mobbingu rozwinie r.pr. Marta Kopeć podczas 11. edycji HR Summit, gdzie zostaną omówione kluczowe trendy w zatrudnieniu, istotne zmiany prawne i wpływ AI na rekrutację.
czytajBezpieczna firma, czyli o skutecznej weryfikacji
Weryfikacja kontrahenta jest kluczowa dla zapewnienia bezpieczeństwa w biznesie. Jak skutecznie to zrobić? O tym opowiedział apl. adw. J. Majewski w „Rzeczpospolitej”.
czytajCzy Polska nie wykorzystała szansy?
Polska miała szansę na gruntowną reformę systemu prawnego dla biznesu, ale czy wykorzystała tę szansę? O tym adw. Maciej Zaborowski dla „Rzeczpospolitej”.
czytajPułapki alkoholowej reklamy
Jakie ryzyka wiążą się z reklamą alkoholu i jak prawo w tym zakresie wpływa na działalność influencerów. O tym adw. U. Piątkowska-Banach dla „Forbes”.
czytajKKZ głównym partnerem konferencji w Antalyi
KKZ jako główny partner IX edycji International Conference on Human Rights w Antalyi, Turcji, której głównym tematem będzie trwałość demokracji oraz praworządność.
czytajZadośćuczynienie dla klienta KKZ
Zespół Prawa Mediów odniósł sukces w sprawie o zniesławienie. Klient kancelarii usłyszał sprawiedliwy wyrok i otrzyma zadośćuczynienie.
czytajNowe zasady alimentów – będzie sprawiedliwie?
Wprowadzenie natychmiastowych alimentów i tabel alimentacyjnych może uprościć procedury sądowe. O wadach i zaletach tego rozwiązania opowiedziała adw. Karolina Kulikowska-Siewruk w „Prawo.pl”.
czytajEksperci o prawie karnym
Zapraszamy do wysłuchania wystąpienia adw. Moniki Orczykowskiej podczas konferencji „Prawo karne w praktyce” już 21 maja.
czytaj„Śmieciówki” wliczone do stażu pracy?
Czy planowana nowelizacja faktycznie zadba o tych zatrudnionych na pozakodeksowych formach umowy? O tym r.pr. Izabela Dziubak-Napiórkowska w „TVP Info”.
czytajSukces: oszuści z wyrokiem!
Dzięki działaniom r.pr. dr. Pawła Gołębiowskiego spółka po wieloletnim procesie doczekała się sprawiedliwego rozwiązania i zyskała szansę na odzyskanie pieniędzy.
czytajSukces – obniżenie kary dla klienta
Skuteczna apelacja prawniczek z Działu Karnego i Compliance doprowadziła do znacznego obniżenia kary klienta kancelarii.
czytajDlaczego prawnik się „wypala”?
Wypalenie zawodowe u prawników staje się coraz powszechniejsze. Dlaczego? O tym adw. Maciej Zaborowski w felietonie dla „Rzeczpospolitej”.
czytajPrawda o alimentach
Mity o alimentach wciąż krążą i budzą niepotrzebny niepokój oraz blokują zdobycie faktycznej wiedzy. Zapisz się na nasz webinar i przekonaj się o czym powinieneś wiedzieć.
czytajDoręczenia pism sądowych podmiotom wpisanym do CEIDG
Od teraz tzw. fikcja doręczeń obejmie również przedsiębiorców zarejestrowanych w CEiDG. Temat omówiła apl. adw. A. Marjańska w „Prawo.pl”.
czytajBlokada kont znów pominięta
Trwają prace nad najnowszą ustawą deregulacyjną, która jednak pominęła kwestię blokady kont przedsiębiorców. Temat skomentował adw. Marcin Jaklewicz dla „Biznes24”.
czytajWojskowa ekstradycja na Ukrainę?
Czy nowa ustawa wydana na Ukrainie spowoduje lawinę przymusowych powrotów do kraju? O tym r.pr. dr Paweł Gołębiewski, Szef Praktyki Prawa Międzynarodowego dla „Prawo.pl”.
czytajSukces: przerwa w karze mimo wyroku
Mimo skazania prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności klient KKZ będzie mógł opuścić mury zakładu karnego.
czytajEdukować o mediacji, a nie przymuszać
Czy ustawowe „przymuszanie” przedsiębiorców do mediacji pomoże przyspieszyć rozwiązywanie sporów? Swoimi spostrzeżeniami podzieliła się adw. Aleksandra Pyrak-Pankiewicz w „Pulsie Bzinesu”.
czytajNekrobiżuteria w Polsce
Czy wytwarzanie biżuterii ze szczątków zmarłych jest legalne w Polsce? Na to pytanie odpowiedziała apl. adw. Paulina Polanowska w „Forbes”.
czytajAI na nowych zasadach
Spójne ramy prawne dla AI w całej UE? O nowych przepisach dot. sztucznej inteligencji opowiedział r.pr. M. Skwarek w artykule dla „Forbes”.
czytajKlient z wnioskiem o ekstradycję bez aresztu
Dzięki skutecznym działaniom Prawnikom z Praktyki Przestępczości Międzynarodowej obywatel z Chin z wnioskiem o ekstradycję bez tymczasowego aresztowania.
czytajKlient bez izolacji więziennej
Dzięki skutecznym działaniom adw. Magdaleny Szyfman-Łupińskiej, Klient KKZ może odbywać karę w systemie dozoru elektronicznego.
czytajUsprawnienia w pracy pracownika z orzeczeniem o niepełnosprawności
Zapraszamy do najnowszej lektury artykułu naszej ekspertki z zakresu prawa pracy r.pr. Izabeli Dziubak-Napiórkowskiej, która poruszyła kwestię usprawnień dla osób niepełnosprawnych w kontekście wyroku TSUE z 18 stycznia 2024 r. C 631/22 Ca Na Negreta.
czytajPolska i Hiszpania razem o prawie
Zapraszamy do udziału w 14. Międzynarodowej Konferencji Polsko-Hiszpańskiej, która odbędzie się już 10 maja w Warszawie.
czytajSprostowanie prasowe - szybki proces i szybki sukces
Zespół Prawa Mediów osiągnął kolejny sukces w sprawie o sprostowanie. Wyrok w całości uwzględniający żądanie klienta Kancelarii zapadł w niespełna dwa miesiące.
czytajPracownik staje się wspólnikiem
Akcja spółki jako benefit? Czy to dobre rozwiązanie i może przynieść korzyści nie tylko pracownikowi, ale też pracodawcy? O tym w najnowszym artykule r.pr. Izabeli Dziubak-Napiórkowskiej w „Forbes”
czytajWygrana po 5 latach batalii sądowej
Prawnicy z Zespołu Prawa Mediów doprowadzili do wygrania przez klienta KKZ sprawy o ochronę dóbr osobistych, która trwała ponad 5 lat.
czytajESOP dla najlepszych?
Czy oferowanie sprawdzonym pracownikom akcji (ESOP) pozwoli zatrzymać ich w firmie? O tym opowiedziała r.pr. Justyna Nawrot w wywiadzie dla „Wprost”.
czytajNakaz publikacji informacji o postępowaniu
Dzięki skutecznemu działaniu Zespołu Prawa Mediów Sąd Okręgowy nałożył na wydawcę popularnego serwisu kulturalnego obowiązek publikacji informacji o toczącym się postępowaniu z korzyścią dla klienta KKZ.
czytajRola biegłych w e-rozprawach
Nowe przepisy umożliwiają przeprowadzanie dowodów w formie zdalnej. Apl. adw. Paulina Polanowska z Działu skomentowała temat dla „Prawo.pl”.
czytajNowe odpowiedzialne biznesy?
Czy obywatel będzie mógł pozwać największe międzynarodowe firmy za działania na szkodę środowiska? O tym r.pr. J. Chmielińska dla „Biznes24”.
czytajTrybunał Stanu zabetonowany?
Kontrowersyjne kwestie dotyczące funkcjonowania Trybunału Stanu omówił adw. Maciej Zaborowski w „Rzeczpospolitej”.
czytajWebinar o ESOP dla branży gamingowej
Zapraszamy na webinar o ESOP dla branży gamingowej i IT już 24 kwietnia. Zapisz się już teraz i dowiedz się jak zatrzymać kluczowych pracowników.
czytajKKZ ponownie w czołówce MLI
Kancelaria Kopeć Zaborowski kolejny rok z rzędu znalazła się w międzynarodowym rankingu branżowym Media Law International (MLI).
czytajO sygnalistach się dyskutuje!
Zapraszamy do wysłuchania dyskusji nt projektu ustawy o sygnalistach z udziałem r.pr. Marty Kopeć już 11 kwietnia.
czytajSygnaliści pod ochroną!
Czy nowe przepisy o ochronie sygnalistów rzeczywiście zmotywują pracowników i realnie pomogą w wykrywaniu naruszeń prawa i w walce z nadużyciami w firmach? O tym opowiedział r.pr. Jakub Niemoczyński na antenie „Trójki”.
czytajNowe kategorie przestępstw środowiskowych
Unia wprowadza nowe kategorie przestępstw środowiskowych. Czy to czas na zmiany w polskim prawie karnym? O tym adw. P. Patriak dla „Dziennik Gazeta Prawna”.
czytajSprostowanie prasowe, czyli szybki sukces
Zespół Prawa Mediów osiągnął kolejny sukces w sprawie o sprostowanie. Korzystny dla klienta wyrok zapadł w zaledwie dwa miesiące.
czytajUdziały w majątku małżeńskim a rozwód
Podział majątku podczas rozwodu w polskim orzecznictwie. Temat skomentowała adw. Karolina Kulikowska-Siewruk w artykule na „Prawo.pl”.
czytajRozprawy zdalne – większa efektywność czy zagrożenie dla uczestników postepowania?
Rozprawy zdalne to nowość, która ma swoje wady i zalety. Więcej o tym w artykule apl. adw. A. Marjańskiej na „Prawo.pl.
czytajBiznes stawia na zrównoważony rozwój
O nowych zasadach raportowania CSRD i opóźnieniach jakie z tego tytułu mogą powstać komentarza dla „Rzeczpospolitej” udzieliła r.pr. Joanna Chmielińska w artykule „Kapitał skręca w stronę ESG”.
czytajO czym myślą „białe kołnierzyki”?
Dlaczego „białe kołnierzyki” popełniają przestępstwa? O tym adw. Maciej Zaborowski w swoim felietonie w „Rzeczpospolitej”.
czytajKKZ ponownie w rankingu LEGAL 500
KKZ kolejny rok z rzędu znalazło się w czołówce najlepszych kancelarii w międzynarodowym rankingu LEGAL 500.
czytajKontrowersje wokół Ustawy o cudzoziemcach
Decyzje o powrocie osób podejrzanych o terroryzm budzą kontrowersje. Więcej o tym w artykule r.pr. Pawła Gołębiewskiego dla „Prawo.pl”.
czytajKlient z obniżoną karą
Dzięki skutecznej apelacji adw. Katarzyny Targosz i Aleksandry Sławińskiej z Działu Prawa Karnego i Compliance, klient otrzymał niższy wymiar kary.
czytajMałoletni w czynnościach procesowych
W „Rzeczpospolitej” ukazał się komentarz adw. Karoliny Kulikowskiej-Siewruk do niedawnego wyroku Sądu Najwyższego odnośnie udziału małoletniego w czynnościach procesowych.
czytajZeznania świadków on-line
Czy świadek składający zeznania on-line to dobry pomysł? O obawach pełnomocników w tym zakresie opowiedziała apl. adw. Paulina Polanowska.
czytajZawieszenie notowania akcji
Swoją opinię na temat nagłego zawieszenia notowania akcji na giełdzie i działania KNF w tym obszarze wyrazili r.pr. Justyna Nawrot i adw. Daniel Pękala w artykule dla „Forsal”.
czytajRozprawy zdalne w nowym świetle
O nowych, doprecyzowanych regulacjach odnośnie do rozpraw zdalnych opowiedziała apl. adw. Paulina Polanowska w „Pulsie Biznesu”.
czytajDowody z dokumentów – czy to rewolucja?
Ważne zmiany dotyczące dowodów z dokumentów. O najistotniejszych zagadnieniach opowiedziała r.rp. Ewelina Rogala dla „Prawo.pl”.
czytajPijani kierowcy bez samochodów
Konfiskata samochodu jako środek odstraszający dla nietrzeźwych kierowców. Skuteczność proponowanych zmian oceniła adw. U. Piątkowska-Banach.
czytajKomisje sejmowe do poprawki
O tym co powinno zmienić się w działaniu sejmowych komisji śledczych opowiedział adw. M. Zaborowski w artykule dla „Rzeczpospolitej”.
czytajJak bronić się przed blokadą rachunku?
O nadużyciach organów odpowiedzialnych za blokadę rachunku bankowego opowiedział adw. M. Jaklewicz dla „Business Insider”.
czytajZagrożenia prawne nowych przepisów ws. zgwałcenia
Adw. Maciej Zaborowski wyraził swoje obawy co do wprowadzenia nowych przepisów dotyczących zgwałcenia w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”.
czytajKlientka KKZ z warunkowym umorzeniem
Sukces Działu Prawa Karnego i Compliance, czyli warunkowe umorzenie postępowania karnego wobec Klientki KKZ.
czytajStandardy ochrony dzieci
W połowie lutego weszły w życie przepisy obligujące wszystkie placówki medyczne do wdrożenia standardów ochrony dzieci. Komentarza do tych zmian dla portalu prawo.pl udzieliła adw. Karolina Kulikowska-Siewruk.
czytajMobbing międzypokoleniowy
O kwestiach mobbingu na tle różnych pokoleń pracowników wypowiedziała się r.pr. Marta Kopeć w artykule dla „Forbes”.
czytajSzkolenie „Kryzys wizerunkowy i co dalej?”
Zapraszamy na praktyczne szkolenie dedykowane rzecznikom prasowym, PR Managerom, osobom odpowiedzialnym za komunikację w firmie. Opowiemy o tym jak radzić sobie z kryzysem wizerunkowym i walczyć o reputację i dobre imię marki.
czytajKomisje sejmowe do poprawki?
O funkcjonowaniu sejmowych komisji śledczych opowiedział adw. M. Zaborowski w wywiadzie dla „Business Insider”.
czytajBlokada rachunku bankowego przedsiębiorcy
O tym co może zrobić przedsiębiorca w przypadku blokady rachunku bankowego opowiedział adw. M. Jaklewicz w „Pulsie Biznesu”.
czytajRozprawy zdalne oficjalnie w k.p.c.
O plusach i minusach wprowadzenia rozpraw zdalnych do k.p.c. opowiedziała apl. adw. Paulina Polanowska dla portalu „Prawo.pl”.
czytajCzy prawdziwych przestępców już nie ma?
Przestępczość białych kołnierzyków w Polsce rośnie, ale czy sądy i obrońcy są gotowi na zmiany? O tym adw. M. Zaborowski dla „Rzeczpospolitej”.
czytajPrzestępstwa środowiskowe podmiotów zbiorowych
: O zaostrzeniu przepisów dotyczących przestępstw środowiskowych podmiotów zbiorowych opowiedziała adw. U. Piątkowska-Banach dla „Dziennik Gazeta Prawna”.
czytajCykl webinarów dla managerów
Zapraszamy na cykl bezpłatnych webinarów, które nasza kancelaria przygotowała wraz z firmą Benefit Solution – brokerem. ubezpieczeniowym. Pierwszy webinar startuje już 7 marca o godz. 10.00. w formule on-line.
czytajNowe standardy składania pozwów
O konsekwencjach nowych przepisów dotyczących składania pozwów opowiedziała apl. adw. P. Polanowska w artykule dla "Prawo.pl".
czytajWalka z kiepską jakością powietrza
O pracach nad tzw. „Ustawą odorową” wypowiedziała się adw. Karolina Krężel na antenie Polskiego Radia „Trójka”.
czytajKolejny wątek afery taśmowej umorzony
Zwycięstwo dla wolności słowa w aferze taśmowej! Sąd umorzył postępowanie karne przeciwko dziennikarzowi, dzięki działaniu prawników KKZ.
czytajKlient KKZ bez aresztu
Klient KKZ uniknął aresztu tymczasowego dzięki skutecznemu zażaleniu i argumentacji prawników zespołu prawa karnego.
czytajBrak konta = postępowanie dyscyplinarne?
O konsekwencjach braku konta profesjonalnych pełnomocników w portalu informacyjnym sądu opowiedziała r.pr. E. Rogala w artykule dla „Prawo.pl”.
czytajSurowsze kary dla przestępstw przetargowych
O radykalnych zmianach w przepisach karnych dotyczących przestępstw przetargowych opowiedział adw. P. Papiernik w artykule dla DGP.
czytajPraca platformowa – czy zmiany UE mają sens?
Prognozowana dyrektywa UE dotycząca pracy na platformie cyfrowej wywołała wiele kontrowersji. Dlaczego? O tym r.pr. I. Dziubak-Napiórkowska dla „Pulsu Biznesu”.
czytajKKZ ze strategią ESG
KKZ startuje ze "Strategią ESG na lata 2023-2025", dążącą do budowanie korzystnego wpływu na środowisko, tworzenia zaangażowanej społeczności oraz skutecznego zarządzania.
czytajPrawa Polaków za granicą
Czy obywatel Polski padający ofiarą przestępstwa za granicą ma szansę na wsparcie organów ścigania? O tym r.pr. P. Gołębiewski dla Prawo.pl.
czytajKlientka KKZ przywrócona do pracy
Skuteczne działania prawników zespołu prawa pracy doprowadziły do przywrócenia klientki KKZ do pracy w spółce Skarbu Państwa.
czytajLifting dla prawa prasowego?
Swoimi refleksjami na temat potrzeby zmian w zakresie prawa prasowego podzielił się adw. M. Zaborowski w felietonie napisanym dla „Rzeczpospolitej”.
czytajCzy podsłuch może wszcząć postępowanie?
Czy nielegalnie założony podsłuch może stać się podstawą do wniesienia sprawy do sądu? O tym r.pr. P. Gołębiewski dla „Trójka Polskie Radio”.
czytajRozwiązanie prostej spółki akcyjnej
Wątpliwości dotyczące rozwiązania prostej spółki akcyjnej wyjaśniła r.pr. Justyna Nawrot w artykule dla DGP.
czytajOchrona dóbr osobistych w świecie biznesu
Czy przedsiębiorstwa mogą doznać krzywdy? Czy publikując niepochlebną opinię restauracji na Google Maps albo wystawiając niepochlebne świadectwo pracodawcy można „dostać po kieszeni”? M.in. na to pytanie odpowiedziała adw. A. Pyrak-Pankiewicz w artykule dla „Pulsu Biznesu”.
czytajNasze dane w niebezpieczeństwie?
Na temat kradzieży danych i wątpliwych warunków polityki prywatności wypowiedziała się adw. Maria Nowakowski w artykule dla „Forbes”.
czytajSwoboda wyznania a dobra osobiste
Adw. M. Omelan w artykule dla „Rzeczpospolitej” opowiedział o granicach wolności osobistej w kontekście praktyk religijnych.
czytajCo dalej z rozprawami zdalnymi?
O planowanych zmianach związanych z rozprawami zdalnymi opowiedziała adw. Maria Nowakowska w porannym wydaniu programu „Biznes24”.
czytajCovidowe rozwody – czy można je wznowić?
W temacie orzeczenia TK w kontekście wznawiania m.in. postępowań rozwodowych wywiadu udzieliła adw. K. Kulikowska-Siewruk dla TVP Info.
czytajKlient z dozorem elektronicznym
Sukces kancelarii: zgoda na dozór elektroniczny pomimo wcześniejszej wielokrotnej karalności klienta.
czytajWygrana w nietypowej sprawie z zakresu dóbr osobistych
Prawnicy Działu Postępowań Spornych odnieśli sukces przed Sądem I Instancji w niecodziennej sprawie o naruszenie dóbr osobistych klientki kancelarii.
czytajMec. Zaborowski o pięknie nauki prawa
M. Zaborowski o nieustającej potrzebie nauki i ciągłych zmianach w prawie w felietonie dla „Rzeczpospolitej”.
czytajWalka o prawo pierwokupu
Dział Prawa dla Biznesu osiągnął sukces na rzecz klienta KKZ w złożonej sprawie dotyczącej prawa pierwokupu.
czytajMarta Kopeć o walce z mobbingiem
Mec. Kopeć opowiedziała o wyzwaniach związanych z mobbingiem w pracy i sposobach obrony praw pracowników w artykule dla TVN24.
czytajNowy Szef Działu Postępowań Spornych
Od lutego 2024 roku nastąpiła zmiana w organizacji Działu Postępowań Spornych. Stanowisko nowego szefa działu objęła adw. Aleksandra Pyrak-Pankiewicz, pełniąca dotychczas funkcję wiceszefa działu.
czytajKKZ z sukcesem w obszarze prawa prasowego
Dział Postępowań Spornych doprowadził do wygranej w procesie o ochronę dóbr osobistych w sprawie dotyczącej dopuszczalnej krytyki prasowej.
czytajM. Kopeć w kampanii „Godność ma swoje imię”
R. pr. Marta Kopeć jako ekspert „Dobrej Fundacji” weźmie udział w kampanii przeciwko mobbingowi „Godność ma swoje imię”.
czytajAdw. M. Zaborowski w „Panelu Prawników”
Adw. Maciej zaborowski zaproszony w roli eksperta do nowego projektu „Panel Prawników” powołanego przez dziennik „Rzeczpospolita”.
czytajMec. Chmielińska o wartościach ESG
R.pr. J. Chmielińska panelistką Sustain Tomorrow Conference, podczas której omówi kluczowe aspekty zrównoważonego rozwoju w biznesie.
czytajSprostowanie – kolejna wygrana sprawa
Wygrana w sprawie o sprostowanie przeciwko redaktorowi naczelnemu jednego z najpopularniejszych portali informacyjnych.
czytajSygnaliści, czyli do 7 razy sztuka?
O problemach związanych z implementacją dyrektywy o sygnalistach opowiedziała adw. M. Szyfman-Łupińska w wywiadzie dla „Wprost”.
czytajBossware – czy to forma kontroli?
Dlaczego „bossware” budzi tyle kontrowersji? O tym r. pr. Izabela Dziubak-Napiórkowska w artykule dla „HR na szpilkach”.
czytajUtrudnianie kontaktów z dzieckiem
O sytuacjach utrudniania kontaktów z dzieckiem przez jednego z rodziców opowiedziała adw. K. Kulikowska-Siewruk dla „Wprost”.
czytajGdzie adwokat może znaleźć klientów?
O typowych i nietypowych sposobach znajdowania klientów przez adwokatów opowiedział adw. M. Zaborowski dla „Rzeczpospolitej”.
czytajSygnaliści nadal bez ochrony
Sygnaliści nadal bez ustawowej ochrony. Czy jest w końcu szansa na ustawę? O tym adw. Magdalena Szyfman-Łupińska.
czytajMec. Zaborowski o zmianach w prokuraturze
Adw. Maciej Zaborowski dla „Business Insidera” i „Rzeczpospolitej o zmianach w Prokuraturze Krajowej.
czytajPrawo do korzystania wg licencji
O warunkach korzystania z programu według warunków wykupionej licencji opowiedział r.pr. M. Skwarek dla „Dziennik Gazeta Prawna”.
czytajSzczepienia ponownie w rękach aptek
O przywróceniu prawa aptek i farmaceutów do wykonywania szczepień opowiedziała adw. Maria Nowakowska dla „Pulsu Farmacji”.
czytajPracodawca a urlop pracownika
Czy pracodawca może cofnąć zgodę na urlop pracownika, tuż przed jego rozpoczęciem? O tym r.pr. I. Dziubak-Napiórkowska dla „Trójka” Polskie Radio.
czytajDwie drogi ułaskawienia prezydenckiego
O działaniach, które może podjąć Prezydent RP w sprawie ułaskawienia Kamińskiego i Wąsika, opowiedziała adw. A. Sławińska w „Business Insider”.
czytajKlient Kancelarii uwolniony od zarzutów!
Dzięki skutecznemu wnioskowi złożonemu przez prawników z Działu Prawa Karnego i Compliance udało się uniewinnić klienta KKZ.
czytajSprzedaż kont w mediach społecznościowych
Na temat konsekwencji zakupu gotowych kont i fanpage w social mediach wypowiedziała się adw. M. Nowakowska w artykule dla „Forbes”.
czytajRaportowanie ESG nie tylko dla spółek giełdowych
O tym co będzie się działo w 2024 r i jakie zmiany legislacyjne mogą istotnie wpłynąć na działalność przedsiębiorców pisze r.pr. Joanna Chmielińska, Szef Działu Prawa dla Biznesu w KKZ.
czytaj2023 rok – podsumowanie działalności KKZ
2024 rok zagościł u nas na dobre, ale zanim wkręci nas w wir działań i aktywności, wróćmy na chwilę do podsumowanie tego, co wydarzyło się w 2023 roku.
czytajNowy cykl felietonów w „Rzeczpospolitej”
Już od stycznia br. w dzienniku „Rzeczpospolita” w dziale „Rzecz o prawie” będą ukazywały się felietony adw. Maciej Zaborowskiego w ramach cyklu „W białych kołnierzykach”.
czytajDział Karny z nowym Szefem
Od stycznia 2024 roku nastąpiła zmiana w organizacji Działu Prawa Karnego i Compliance. Stanowisko nowego szefa działu objęła adw. Monika Orczykowska, pełniąca dotychczas funkcję Of Counsel`a.
czytajSzczęśliwego Nowego Roku
Kancelaria Kopeć Zaborowski składa najserdeczniejsze życzenia z okazji nowego 2024 roku. Wszystkiego dobrego!
czytaj