- Aktualności -

17 czerwca 2024

Kiedy kajdanki są koniecznością?

W jakich sytuacjach użycie kajdanek podczas zatrzymania jest konieczne i zgodne z przepisami? O tym adw. U. Piątkowska-Banach dla „Salon24.pl”.

czytaj
17 czerwca 2024

Ochrona sygnalistów – to będzie rewolucja

Nowe obowiązki pracodawców wynikające z wdrożenia Ustawy o sygnalistach. Jak najlepiej się do nich przygotować radzi r.pr. Jakub Niemoczyński w „Pulsie Biznesu”.

czytaj
11 czerwca 2024

Wyższa płaca zagraża UOP?

Czy wzrost płacy minimalnej może doprowadzić do niechętnego zatrudniania na umowę o pracę? O tym r.pr. M. Kopeć dla „Dziennik Gazeta Prawna”.

czytaj
7 czerwca 2024

AI faktycznie nam zagraża?

Czy rozwój AI i technologii deepfake może prowadzić do licznych przestępstw na szeroką skalę? O tym adw. Maciej Zaborowski dla „Rzeczpospolitej”.

czytaj
6 czerwca 2024

Ewolucja postępowania zażaleniowego

Postępowanie zażaleniowe w Polsce przeszło istotne zmiany w ciągu ostatnich pięciu lat. Czy zmiany doprowadziły do skomplikowania procedury? O tym apl. adw. A Marjańska dla „Prawo.pl”.

czytaj
5 czerwca 2024

KKZ praktycznie o prawie dla menadżerów

R.pr. Marta Kopeć i r.pr. Justyna Nawrot prelegentkami podczas warsztatów prawniczych dla menadżerów organizowanych przez „Rzeczpospolitą”.

czytaj
4 czerwca 2024

Marta Kopeć prelegentem HR Summit

Temat sygnalistów w kontekście mobbingu rozwinie r.pr. Marta Kopeć podczas 11. edycji HR Summit, gdzie zostaną omówione kluczowe trendy w zatrudnieniu, istotne zmiany prawne i wpływ AI na rekrutację.

czytaj
29 maja 2024

Bezpieczna firma, czyli o skutecznej weryfikacji

Weryfikacja kontrahenta jest kluczowa dla zapewnienia bezpieczeństwa w biznesie. Jak skutecznie to zrobić? O tym opowiedział apl. adw. J. Majewski w „Rzeczpospolitej”.

czytaj
28 maja 2024

Czy Polska nie wykorzystała szansy?

Polska miała szansę na gruntowną reformę systemu prawnego dla biznesu, ale czy wykorzystała tę szansę? O tym adw. Maciej Zaborowski dla „Rzeczpospolitej”.

czytaj
28 maja 2024

Pułapki alkoholowej reklamy

Jakie ryzyka wiążą się z reklamą alkoholu i jak prawo w tym zakresie wpływa na działalność influencerów. O tym adw. U. Piątkowska-Banach dla „Forbes”.

czytaj
24 maja 2024

KKZ głównym partnerem konferencji w Antalyi

KKZ jako główny partner IX edycji International Conference on Human Rights w Antalyi, Turcji, której głównym tematem będzie trwałość demokracji oraz praworządność.

czytaj
23 maja 2024

Zadośćuczynienie dla klienta KKZ

Zespół Prawa Mediów odniósł sukces w sprawie o zniesławienie. Klient kancelarii usłyszał sprawiedliwy wyrok i otrzyma zadośćuczynienie.

czytaj
22 maja 2024

Nowe zasady alimentów – będzie sprawiedliwie?

Wprowadzenie natychmiastowych alimentów i tabel alimentacyjnych może uprościć procedury sądowe. O wadach i zaletach tego rozwiązania opowiedziała adw. Karolina Kulikowska-Siewruk w „Prawo.pl”.

czytaj
15 maja 2024

„Śmieciówki” wliczone do stażu pracy?

Czy planowana nowelizacja faktycznie zadba o tych zatrudnionych na pozakodeksowych formach umowy? O tym r.pr. Izabela Dziubak-Napiórkowska w „TVP Info”.

czytaj
15 maja 2024

Sukces: oszuści z wyrokiem!

Dzięki działaniom r.pr. dr. Pawła Gołębiowskiego spółka po wieloletnim procesie doczekała się sprawiedliwego rozwiązania i zyskała szansę na odzyskanie pieniędzy.

czytaj
14 maja 2024

Sukces – obniżenie kary dla klienta

Skuteczna apelacja prawniczek z Działu Karnego i Compliance doprowadziła do znacznego obniżenia kary klienta kancelarii.

czytaj
10 maja 2024

Dlaczego prawnik się „wypala”?

Wypalenie zawodowe u prawników staje się coraz powszechniejsze. Dlaczego? O tym adw. Maciej Zaborowski w felietonie dla „Rzeczpospolitej”.

czytaj
10 maja 2024

Prawda o alimentach

Mity o alimentach wciąż krążą i budzą niepotrzebny niepokój oraz blokują zdobycie faktycznej wiedzy. Zapisz się na nasz webinar i przekonaj się o czym powinieneś wiedzieć.

czytaj
9 maja 2024

Doręczenia pism sądowych podmiotom wpisanym do CEIDG

Od teraz tzw. fikcja doręczeń obejmie również przedsiębiorców zarejestrowanych w CEiDG. Temat omówiła apl. adw. A. Marjańska w „Prawo.pl”.

czytaj
8 maja 2024

Blokada kont znów pominięta

Trwają prace nad najnowszą ustawą deregulacyjną, która jednak pominęła kwestię blokady kont przedsiębiorców. Temat skomentował adw. Marcin Jaklewicz dla „Biznes24”.

czytaj
8 maja 2024

Wojskowa ekstradycja na Ukrainę?

Czy nowa ustawa wydana na Ukrainie spowoduje lawinę przymusowych powrotów do kraju? O tym r.pr. dr Paweł Gołębiewski, Szef Praktyki Prawa Międzynarodowego dla „Prawo.pl”.

czytaj
7 maja 2024

Sukces: przerwa w karze mimo wyroku

Mimo skazania prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności klient KKZ będzie mógł opuścić mury zakładu karnego.

czytaj
7 maja 2024

Edukować o mediacji, a nie przymuszać

Czy ustawowe „przymuszanie” przedsiębiorców do mediacji pomoże przyspieszyć rozwiązywanie sporów? Swoimi spostrzeżeniami podzieliła się adw. Aleksandra Pyrak-Pankiewicz w „Pulsie Bzinesu”.

czytaj
6 maja 2024

Nekrobiżuteria w Polsce

Czy wytwarzanie biżuterii ze szczątków zmarłych jest legalne w Polsce? Na to pytanie odpowiedziała apl. adw. Paulina Polanowska w „Forbes”.

czytaj
6 maja 2024

AI na nowych zasadach

Spójne ramy prawne dla AI w całej UE? O nowych przepisach dot. sztucznej inteligencji opowiedział r.pr. M. Skwarek w artykule dla „Forbes”.

czytaj
29 kwietnia 2024

Klient z wnioskiem o ekstradycję bez aresztu

Dzięki skutecznym działaniom Prawnikom z Praktyki Przestępczości Międzynarodowej obywatel z Chin z wnioskiem o ekstradycję bez tymczasowego aresztowania.

czytaj
26 kwietnia 2024

Klient bez izolacji więziennej

Dzięki skutecznym działaniom adw. Magdaleny Szyfman-Łupińskiej, Klient KKZ może odbywać karę w systemie dozoru elektronicznego.

czytaj
25 kwietnia 2024

Usprawnienia w pracy pracownika z orzeczeniem o niepełnosprawności

Zapraszamy do najnowszej lektury artykułu naszej ekspertki z zakresu prawa pracy r.pr. Izabeli Dziubak-Napiórkowskiej, która poruszyła kwestię usprawnień dla osób niepełnosprawnych w kontekście wyroku TSUE z 18 stycznia 2024 r. C 631/22 Ca Na Negreta.

czytaj
25 kwietnia 2024

Polska i Hiszpania razem o prawie

Zapraszamy do udziału w 14. Międzynarodowej Konferencji Polsko-Hiszpańskiej, która odbędzie się już 10 maja w Warszawie.

czytaj
24 kwietnia 2024

Sprostowanie prasowe - szybki proces i szybki sukces

Zespół Prawa Mediów osiągnął kolejny sukces w sprawie o sprostowanie. Wyrok w całości uwzględniający żądanie klienta Kancelarii zapadł w niespełna dwa miesiące.

czytaj
23 kwietnia 2024

Pracownik staje się wspólnikiem

Akcja spółki jako benefit? Czy to dobre rozwiązanie i może przynieść korzyści nie tylko pracownikowi, ale też pracodawcy? O tym w najnowszym artykule r.pr. Izabeli Dziubak-Napiórkowskiej w „Forbes”

czytaj
19 kwietnia 2024

Wygrana po 5 latach batalii sądowej

Prawnicy z Zespołu Prawa Mediów doprowadzili do wygrania przez klienta KKZ sprawy o ochronę dóbr osobistych, która trwała ponad 5 lat.

czytaj
18 kwietnia 2024

ESOP dla najlepszych?

Czy oferowanie sprawdzonym pracownikom akcji (ESOP) pozwoli zatrzymać ich w firmie? O tym opowiedziała r.pr. Justyna Nawrot w wywiadzie dla „Wprost”.

czytaj
18 kwietnia 2024

Nakaz publikacji informacji o postępowaniu

Dzięki skutecznemu działaniu Zespołu Prawa Mediów Sąd Okręgowy nałożył na wydawcę popularnego serwisu kulturalnego obowiązek publikacji informacji o toczącym się postępowaniu z korzyścią dla klienta KKZ.

czytaj
16 kwietnia 2024

Rola biegłych w e-rozprawach

Nowe przepisy umożliwiają przeprowadzanie dowodów w formie zdalnej. Apl. adw. Paulina Polanowska z Działu skomentowała temat dla „Prawo.pl”.

czytaj
15 kwietnia 2024

Nowe odpowiedzialne biznesy?

Czy obywatel będzie mógł pozwać największe międzynarodowe firmy za działania na szkodę środowiska? O tym r.pr. J. Chmielińska dla „Biznes24”.

czytaj
12 kwietnia 2024

Trybunał Stanu zabetonowany?

Kontrowersyjne kwestie dotyczące funkcjonowania Trybunału Stanu omówił adw. Maciej Zaborowski w „Rzeczpospolitej”.

czytaj
11 kwietnia 2024

Webinar o ESOP dla branży gamingowej

Zapraszamy na webinar o ESOP dla branży gamingowej i IT już 24 kwietnia. Zapisz się już teraz i dowiedz się jak zatrzymać kluczowych pracowników.

czytaj
10 kwietnia 2024

KKZ ponownie w czołówce MLI

Kancelaria Kopeć Zaborowski kolejny rok z rzędu znalazła się w międzynarodowym rankingu branżowym Media Law International (MLI).

czytaj
5 kwietnia 2024

O sygnalistach się dyskutuje!

Zapraszamy do wysłuchania dyskusji nt projektu ustawy o sygnalistach z udziałem r.pr. Marty Kopeć już 11 kwietnia.

czytaj
5 kwietnia 2024

Sygnaliści pod ochroną!

Czy nowe przepisy o ochronie sygnalistów rzeczywiście zmotywują pracowników i realnie pomogą w wykrywaniu naruszeń prawa i w walce z nadużyciami w firmach? O tym opowiedział r.pr. Jakub Niemoczyński na antenie „Trójki”.

czytaj
4 kwietnia 2024

Nowe kategorie przestępstw środowiskowych

Unia wprowadza nowe kategorie przestępstw środowiskowych. Czy to czas na zmiany w polskim prawie karnym? O tym adw. P. Patriak dla „Dziennik Gazeta Prawna”.

czytaj
3 kwietnia 2024

Sprostowanie prasowe, czyli szybki sukces

Zespół Prawa Mediów osiągnął kolejny sukces w sprawie o sprostowanie. Korzystny dla klienta wyrok zapadł w zaledwie dwa miesiące.

czytaj
3 kwietnia 2024

Udziały w majątku małżeńskim a rozwód

Podział majątku podczas rozwodu w polskim orzecznictwie. Temat skomentowała adw. Karolina Kulikowska-Siewruk w artykule na „Prawo.pl”.

czytaj
2 kwietnia 2024

Rozprawy zdalne – większa efektywność czy zagrożenie dla uczestników postepowania?

Rozprawy zdalne to nowość, która ma swoje wady i zalety. Więcej o tym w artykule apl. adw. A. Marjańskiej na „Prawo.pl.

czytaj
2 kwietnia 2024

Biznes stawia na zrównoważony rozwój

O nowych zasadach raportowania CSRD i opóźnieniach jakie z tego tytułu mogą powstać komentarza dla „Rzeczpospolitej” udzieliła r.pr. Joanna Chmielińska w artykule „Kapitał skręca w stronę ESG”.

czytaj
28 marca 2024

O czym myślą „białe kołnierzyki”?

Dlaczego „białe kołnierzyki” popełniają przestępstwa? O tym adw. Maciej Zaborowski w swoim felietonie w „Rzeczpospolitej”.

czytaj
28 marca 2024

KKZ ponownie w rankingu LEGAL 500

KKZ kolejny rok z rzędu znalazło się w czołówce najlepszych kancelarii w międzynarodowym rankingu LEGAL 500.

czytaj
27 marca 2024

Kontrowersje wokół Ustawy o cudzoziemcach

Decyzje o powrocie osób podejrzanych o terroryzm budzą kontrowersje. Więcej o tym w artykule r.pr. Pawła Gołębiewskiego dla „Prawo.pl”.

czytaj
25 marca 2024

Klient z obniżoną karą

Dzięki skutecznej apelacji adw. Katarzyny Targosz i Aleksandry Sławińskiej z Działu Prawa Karnego i Compliance, klient otrzymał niższy wymiar kary.

czytaj
22 marca 2024

Małoletni w czynnościach procesowych

W „Rzeczpospolitej” ukazał się komentarz adw. Karoliny Kulikowskiej-Siewruk do niedawnego wyroku Sądu Najwyższego odnośnie udziału małoletniego w czynnościach procesowych.

czytaj
20 marca 2024

Zeznania świadków on-line

Czy świadek składający zeznania on-line to dobry pomysł? O obawach pełnomocników w tym zakresie opowiedziała apl. adw. Paulina Polanowska.

czytaj
18 marca 2024

Zawieszenie notowania akcji

Swoją opinię na temat nagłego zawieszenia notowania akcji na giełdzie i działania KNF w tym obszarze wyrazili r.pr. Justyna Nawrot i adw. Daniel Pękala w artykule dla „Forsal”.

czytaj
18 marca 2024

Rozprawy zdalne w nowym świetle

O nowych, doprecyzowanych regulacjach odnośnie do rozpraw zdalnych opowiedziała apl. adw. Paulina Polanowska w „Pulsie Biznesu”.

czytaj
15 marca 2024

Dowody z dokumentów – czy to rewolucja?

Ważne zmiany dotyczące dowodów z dokumentów. O najistotniejszych zagadnieniach opowiedziała r.rp. Ewelina Rogala dla „Prawo.pl”.

czytaj
15 marca 2024

Pijani kierowcy bez samochodów

Konfiskata samochodu jako środek odstraszający dla nietrzeźwych kierowców. Skuteczność proponowanych zmian oceniła adw. U. Piątkowska-Banach.

czytaj
14 marca 2024

Komisje sejmowe do poprawki

O tym co powinno zmienić się w działaniu sejmowych komisji śledczych opowiedział adw. M. Zaborowski w artykule dla „Rzeczpospolitej”.

czytaj
14 marca 2024

Jak bronić się przed blokadą rachunku?

O nadużyciach organów odpowiedzialnych za blokadę rachunku bankowego opowiedział adw. M. Jaklewicz dla „Business Insider”.

czytaj
14 marca 2024

Zagrożenia prawne nowych przepisów ws. zgwałcenia

Adw. Maciej Zaborowski wyraził swoje obawy co do wprowadzenia nowych przepisów dotyczących zgwałcenia w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”.

czytaj
11 marca 2024

Klientka KKZ z warunkowym umorzeniem

Sukces Działu Prawa Karnego i Compliance, czyli warunkowe umorzenie postępowania karnego wobec Klientki KKZ.

czytaj
8 marca 2024

Standardy ochrony dzieci

W połowie lutego weszły w życie przepisy obligujące wszystkie placówki medyczne do wdrożenia standardów ochrony dzieci. Komentarza do tych zmian dla portalu prawo.pl udzieliła adw. Karolina Kulikowska-Siewruk.

czytaj
8 marca 2024

Mobbing międzypokoleniowy

O kwestiach mobbingu na tle różnych pokoleń pracowników wypowiedziała się r.pr. Marta Kopeć w artykule dla „Forbes”.

czytaj
7 marca 2024

Szkolenie „Kryzys wizerunkowy i co dalej?”

Zapraszamy na praktyczne szkolenie dedykowane rzecznikom prasowym, PR Managerom, osobom odpowiedzialnym za komunikację w firmie. Opowiemy o tym jak radzić sobie z kryzysem wizerunkowym i walczyć o reputację i dobre imię marki.

czytaj
5 marca 2024

Komisje sejmowe do poprawki?

O funkcjonowaniu sejmowych komisji śledczych opowiedział adw. M. Zaborowski w wywiadzie dla „Business Insider”.

czytaj
5 marca 2024

Blokada rachunku bankowego przedsiębiorcy

O tym co może zrobić przedsiębiorca w przypadku blokady rachunku bankowego opowiedział adw. M. Jaklewicz w „Pulsie Biznesu”.

czytaj
1 marca 2024

Rozprawy zdalne oficjalnie w k.p.c.

O plusach i minusach wprowadzenia rozpraw zdalnych do k.p.c. opowiedziała apl. adw. Paulina Polanowska dla portalu „Prawo.pl”.

czytaj
29 lutego 2024

Czy prawdziwych przestępców już nie ma?

Przestępczość białych kołnierzyków w Polsce rośnie, ale czy sądy i obrońcy są gotowi na zmiany? O tym adw. M. Zaborowski dla „Rzeczpospolitej”.

czytaj
29 lutego 2024

Przestępstwa środowiskowe podmiotów zbiorowych

: O zaostrzeniu przepisów dotyczących przestępstw środowiskowych podmiotów zbiorowych opowiedziała adw. U. Piątkowska-Banach dla „Dziennik Gazeta Prawna”.

czytaj
28 lutego 2024

Cykl webinarów dla managerów

Zapraszamy na cykl bezpłatnych webinarów,  które nasza kancelaria przygotowała wraz z firmą Benefit Solution – brokerem. ubezpieczeniowym. Pierwszy webinar startuje już 7 marca o godz. 10.00. w formule on-line.

czytaj
28 lutego 2024

Nowe standardy składania pozwów

O konsekwencjach nowych przepisów dotyczących składania pozwów opowiedziała apl. adw. P. Polanowska w artykule dla "Prawo.pl".

czytaj
27 lutego 2024

Walka z kiepską jakością powietrza

O pracach nad tzw. „Ustawą odorową” wypowiedziała się adw. Karolina Krężel na antenie Polskiego Radia „Trójka”.

czytaj
27 lutego 2024

Kolejny wątek afery taśmowej umorzony

Zwycięstwo dla wolności słowa w aferze taśmowej! Sąd umorzył postępowanie karne przeciwko dziennikarzowi, dzięki działaniu prawników KKZ.

czytaj
26 lutego 2024

Klient KKZ bez aresztu

Klient KKZ uniknął aresztu tymczasowego dzięki skutecznemu zażaleniu i argumentacji prawników zespołu prawa karnego.

czytaj
22 lutego 2024

Brak konta = postępowanie dyscyplinarne?

O konsekwencjach braku konta profesjonalnych pełnomocników w portalu informacyjnym sądu opowiedziała r.pr. E. Rogala w artykule dla „Prawo.pl”.

czytaj
22 lutego 2024

Surowsze kary dla przestępstw przetargowych

O radykalnych zmianach w przepisach karnych dotyczących przestępstw przetargowych opowiedział adw. P. Papiernik w artykule dla DGP.

czytaj
21 lutego 2024

Praca platformowa – czy zmiany UE mają sens?

Prognozowana dyrektywa UE dotycząca pracy na platformie cyfrowej wywołała wiele kontrowersji. Dlaczego? O tym r.pr. I. Dziubak-Napiórkowska dla „Pulsu Biznesu”.

czytaj
21 lutego 2024

KKZ ze strategią ESG

KKZ startuje ze "Strategią ESG na lata 2023-2025", dążącą do budowanie korzystnego wpływu na środowisko, tworzenia zaangażowanej społeczności oraz skutecznego zarządzania.

czytaj
20 lutego 2024

Prawa Polaków za granicą

Czy obywatel Polski padający ofiarą przestępstwa za granicą ma szansę na wsparcie organów ścigania? O tym r.pr. P. Gołębiewski dla Prawo.pl.

czytaj
16 lutego 2024

Klientka KKZ przywrócona do pracy

Skuteczne działania prawników zespołu prawa pracy doprowadziły do przywrócenia klientki KKZ do pracy w spółce Skarbu Państwa.

czytaj
16 lutego 2024

Lifting dla prawa prasowego?

Swoimi refleksjami na temat potrzeby zmian w zakresie prawa prasowego podzielił się adw. M. Zaborowski w felietonie napisanym dla „Rzeczpospolitej”.

czytaj
15 lutego 2024

Czy podsłuch może wszcząć postępowanie?

Czy nielegalnie założony podsłuch może stać się podstawą do wniesienia sprawy do sądu? O tym r.pr. P. Gołębiewski dla „Trójka Polskie Radio”.

czytaj
14 lutego 2024

Rozwiązanie prostej spółki akcyjnej

Wątpliwości dotyczące rozwiązania prostej spółki akcyjnej wyjaśniła r.pr. Justyna Nawrot w artykule dla DGP.

czytaj
14 lutego 2024

Ochrona dóbr osobistych w świecie biznesu

Czy przedsiębiorstwa mogą doznać krzywdy? Czy publikując niepochlebną opinię restauracji na Google Maps albo wystawiając niepochlebne świadectwo pracodawcy można „dostać po kieszeni”? M.in. na to pytanie odpowiedziała adw. A. Pyrak-Pankiewicz w artykule dla „Pulsu Biznesu”.

czytaj
13 lutego 2024

Nasze dane w niebezpieczeństwie?

Na temat kradzieży danych i wątpliwych warunków polityki prywatności wypowiedziała się adw. Maria Nowakowski w artykule dla „Forbes”.

czytaj
12 lutego 2024

Swoboda wyznania a dobra osobiste

Adw. M. Omelan w artykule dla „Rzeczpospolitej” opowiedział o granicach wolności osobistej w kontekście praktyk religijnych.

czytaj
9 lutego 2024

Co dalej z rozprawami zdalnymi?

O planowanych zmianach związanych z rozprawami zdalnymi opowiedziała adw. Maria Nowakowska w porannym wydaniu programu „Biznes24”.

czytaj
7 lutego 2024

Covidowe rozwody – czy można je wznowić?

W temacie orzeczenia TK w kontekście wznawiania m.in. postępowań rozwodowych wywiadu udzieliła adw. K. Kulikowska-Siewruk dla TVP Info.

czytaj
6 lutego 2024

Klient z dozorem elektronicznym

Sukces kancelarii: zgoda na dozór elektroniczny pomimo wcześniejszej wielokrotnej karalności klienta.

czytaj
5 lutego 2024

Wygrana w nietypowej sprawie z zakresu dóbr osobistych

Prawnicy Działu Postępowań Spornych odnieśli sukces przed Sądem I Instancji w niecodziennej sprawie o naruszenie dóbr osobistych klientki kancelarii.

czytaj
5 lutego 2024

Mec. Zaborowski o pięknie nauki prawa

M. Zaborowski o nieustającej potrzebie nauki i ciągłych zmianach w prawie w felietonie dla „Rzeczpospolitej”.

czytaj
2 lutego 2024

Walka o prawo pierwokupu

Dział Prawa dla Biznesu osiągnął sukces na rzecz klienta KKZ w złożonej sprawie dotyczącej prawa pierwokupu.

czytaj
1 lutego 2024

Marta Kopeć o walce z mobbingiem

Mec. Kopeć opowiedziała o wyzwaniach związanych z mobbingiem w pracy i sposobach obrony praw pracowników w artykule dla TVN24.

czytaj
1 lutego 2024

Nowy Szef Działu Postępowań Spornych

Od lutego 2024 roku nastąpiła zmiana w organizacji Działu Postępowań Spornych. Stanowisko nowego szefa działu objęła adw. Aleksandra Pyrak-Pankiewicz, pełniąca dotychczas funkcję wiceszefa działu.

czytaj
30 stycznia 2024

KKZ z sukcesem w obszarze prawa prasowego

Dział Postępowań Spornych doprowadził do wygranej w procesie o ochronę dóbr osobistych w sprawie dotyczącej dopuszczalnej krytyki prasowej.

czytaj
30 stycznia 2024

M. Kopeć w kampanii „Godność ma swoje imię”

R. pr. Marta Kopeć jako ekspert „Dobrej Fundacji” weźmie udział w kampanii przeciwko mobbingowi „Godność ma swoje imię”.

czytaj
29 stycznia 2024

Adw. M. Zaborowski w „Panelu Prawników”

Adw. Maciej zaborowski zaproszony w roli eksperta do nowego projektu „Panel Prawników” powołanego przez dziennik „Rzeczpospolita”.

czytaj
26 stycznia 2024

Mec. Chmielińska o wartościach ESG

R.pr. J. Chmielińska panelistką Sustain Tomorrow Conference, podczas której omówi kluczowe aspekty zrównoważonego rozwoju w biznesie.

czytaj
25 stycznia 2024

Sprostowanie – kolejna wygrana sprawa

Wygrana w sprawie o sprostowanie przeciwko redaktorowi naczelnemu jednego z najpopularniejszych portali informacyjnych.

czytaj
24 stycznia 2024

Sygnaliści, czyli do 7 razy sztuka?

O problemach związanych z implementacją dyrektywy o sygnalistach opowiedziała adw. M. Szyfman-Łupińska w wywiadzie dla „Wprost”.

czytaj
23 stycznia 2024

Bossware – czy to forma kontroli?

Dlaczego „bossware” budzi tyle kontrowersji? O tym r. pr. Izabela Dziubak-Napiórkowska w artykule dla „HR na szpilkach”.

czytaj
19 stycznia 2024

Utrudnianie kontaktów z dzieckiem

O sytuacjach utrudniania kontaktów z dzieckiem przez jednego z rodziców opowiedziała adw. K. Kulikowska-Siewruk dla „Wprost”.

czytaj
19 stycznia 2024

Gdzie adwokat może znaleźć klientów?

O typowych i nietypowych sposobach znajdowania klientów przez adwokatów opowiedział adw. M. Zaborowski dla „Rzeczpospolitej”.

czytaj
18 stycznia 2024

Sygnaliści nadal bez ochrony

Sygnaliści nadal bez ustawowej ochrony. Czy jest w końcu szansa na ustawę? O tym adw. Magdalena Szyfman-Łupińska.

czytaj
18 stycznia 2024

Mec. Zaborowski o zmianach w prokuraturze

Adw. Maciej Zaborowski dla „Business Insidera” i „Rzeczpospolitej o zmianach w Prokuraturze Krajowej.

czytaj
17 stycznia 2024

Prawo do korzystania wg licencji

O warunkach korzystania z programu według warunków wykupionej licencji opowiedział r.pr. M. Skwarek dla „Dziennik Gazeta Prawna”.

czytaj
15 stycznia 2024

Szczepienia ponownie w rękach aptek

O przywróceniu prawa aptek i farmaceutów do wykonywania szczepień opowiedziała adw. Maria Nowakowska dla „Pulsu Farmacji”.

czytaj
12 stycznia 2024

Pracodawca a urlop pracownika

Czy pracodawca może cofnąć zgodę na urlop pracownika, tuż przed jego rozpoczęciem? O tym r.pr. I. Dziubak-Napiórkowska dla „Trójka” Polskie Radio.

czytaj
11 stycznia 2024

Dwie drogi ułaskawienia prezydenckiego

O działaniach, które może podjąć Prezydent RP w sprawie ułaskawienia Kamińskiego i Wąsika, opowiedziała adw. A. Sławińska w „Business Insider”.

czytaj
11 stycznia 2024

Klient Kancelarii uwolniony od zarzutów!

Dzięki skutecznemu wnioskowi złożonemu przez prawników z Działu Prawa Karnego i Compliance udało się uniewinnić klienta KKZ.

czytaj
11 stycznia 2024

Sprzedaż kont w mediach społecznościowych

Na temat konsekwencji zakupu gotowych kont i fanpage w social mediach wypowiedziała się adw. M. Nowakowska w artykule dla „Forbes”.

czytaj
9 stycznia 2024

Raportowanie ESG nie tylko dla spółek giełdowych

O tym co będzie się działo w 2024 r i jakie zmiany legislacyjne mogą istotnie wpłynąć na działalność przedsiębiorców pisze r.pr. Joanna Chmielińska, Szef Działu Prawa dla Biznesu w KKZ.

czytaj
8 stycznia 2024

2023 rok – podsumowanie działalności KKZ

2024 rok zagościł u nas na dobre, ale zanim wkręci nas w wir działań i aktywności, wróćmy na chwilę do podsumowanie tego, co wydarzyło się w 2023 roku.

czytaj
5 stycznia 2024

Nowy cykl felietonów w „Rzeczpospolitej”

Już od stycznia br. w dzienniku „Rzeczpospolita” w dziale „Rzecz o prawie” będą ukazywały się felietony adw. Maciej Zaborowskiego w ramach cyklu „W białych kołnierzykach”.

czytaj
4 stycznia 2024

Dział Karny z nowym Szefem

Od stycznia 2024 roku nastąpiła zmiana w organizacji Działu Prawa Karnego i Compliance. Stanowisko nowego szefa działu objęła adw. Monika Orczykowska, pełniąca dotychczas funkcję Of Counsel`a.

czytaj
2 stycznia 2024

Szczęśliwego Nowego Roku

Kancelaria Kopeć Zaborowski składa najserdeczniejsze życzenia z okazji nowego 2024 roku. Wszystkiego dobrego!

czytaj
Nota Prawna Polityka prywatności Polityka Cookies © 2024 wszystkie prawa zastrzeżone
Skip to content