- Aktualności -

19 stycznia 2024

Utrudnianie kontaktów z dzieckiem

Rodzice i dzieci mają prawo do utrzymywania ze sobą kontaktów i wynika to wprost z przepisów. Jest to niezależne od władzy rodzicielskiej. Czasem zdarza się jednak, że jeden z rodziców utrudnia kontakty z małoletnim dzieckiem. O tym co robić w takiej sytuacji opowiedziała adw. Karolina Kulikowska-Siewruk, Szef Praktyki Prawa Rodzinnego w KKZ w swoim artykule „Co zrobić gdy rodzic utrudnia kontakty z dzieckiem?”, który ukazał się we „Wprost”.

Autorka na samym początku wyjaśniła, co należy rozumieć przez „kontakty z dzieckiem”. Przede wszystkim taki kontakt może odbywać się w różnym wymiarze i przybierać wiele form (korespondencja, bezpośrednie przebywanie). Czasem zdarza się jednak tak, że kiedy rodzice się rozstają, jeden z nich utrudnia kontakty z małoletnim dzieckiem.

Mec. Kulikowska-Siewruk opisała z jakimi konsekwencjami będzie się mierzył rodzic utrudniający kontakt, zwracając uwagę, że jest to zachowanie bezprawne. W tym kontekście szeroko omówiła ostatnie orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego.

Więcej o problemach związanych z podziałem opieki nad dzieckiem w artykule – tutaj.

Nota Prawna Polityka prywatności Polityka Cookies © 2024 wszystkie prawa zastrzeżone
Skip to content