- Aktualności -

19 stycznia 2024

Gdzie adwokat może znaleźć klientów?

Skąd adwokat bierze klientów? Mniej więcej takie pytanie usłyszał adw. Maciej Zaborowski, Partner Zarządzający KKZ, w czasie wakacji, od swojej prawie czteroletniej córki. To pytanie, choć z pozoru proste, skłoniło mecenasa do głębokiej refleksji, a tym samym do stworzenia felietonu pt. „Pytanie trudne w swej prostocie: skąd adwokat bierze klientów”. Jest to drugi artykuł z cyklu „W białych kołnierzykach”,  który regularnie ukazuje się w „Rzeczpospolitej”.

Adw. Maciej Zaborowski opowiedział o początkach swojej kariery jako karnisty, o tym jak pozyskiwał pierwszych klientów i rodzajach spraw, które w tamtym czasie prowadził. Następnie zaznaczył co według niego jest najważniejszym czynnikiem w skutecznym zdobywaniu klientów. To przede wszystkim umiejętność słuchania, a co za tym idzie otwartość na drugiego człowieka i empatia.

Autor podzielił się również ciekawymi anegdotami, które wykiełkowały dzięki prawniczemu doświadczeniu nie tylko jego własnego, ale również jego kolegów „po fachu”. Pokazał, że klientów można naprawdę pozyskać w najmniej oczekiwanym momencie.

Po więcej ciekawych spostrzeżeń zapraszamy do felietonu – tutaj.

Nota Prawna Polityka prywatności Polityka Cookies © 2024 wszystkie prawa zastrzeżone
Skip to content