- Aktualności -

18 stycznia 2024

Sygnaliści nadal bez ochrony

Rozpoczyna się trzeci rok prac nad ustawą dotyczącą sygnalistów. Zgodnie z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 z dnia 23 października 2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii (Dz. Urz. UE L 305 z 26.11.2019, str. 17), implementacja jej przepisów miała zostać wdrożona do polskiego systemu prawnego 17 grudnia 2021 r. Nowy rząd zapowiada, że kolejny i być może ostatni projekt ustawy, będzie gotowy w pierwszym kwartale tego roku.

Przyczyn dużego opóźnienia implementacji europejskiej dyrektywy jest z pewnością wiele. O krótkie podsumowanie w tym temacie pokusiła się adw. Magdalena Szyfman-Łupińska z Działu Prawa Karnego i Compliance w artykule dla „Forbes” – „Trzeba wytłumaczyć społeczeństwu, że sygnalista to nie „kapuś”. Czy siódmy projekt ustawy o sygnalistach będzie ostatnim?”, przypominając najważniejsze założenia i zmiany dotychczasowych projektów.

Artykuł „Trzeba wytłumaczyć społeczeństwu, że sygnalista to nie „kapuś”. Czy siódmy projekt ustawy o sygnalistach będzie ostatnim?”

Nota Prawna Polityka prywatności Polityka Cookies © 2024 wszystkie prawa zastrzeżone
Skip to content