- Aktualności -

23 stycznia 2024

Bossware – czy to forma kontroli?

Wprowadzenie pracy zdalnej zmotywowało rynek IT do stworzenia nowych narzędzi, mających usprawnić wykonywanie pracy właśnie w tej formie. Staje się ona coraz bardziej popularna, mimo, że niektórzy pracodawcy wciąż podchodzą do niej dość sceptycznie. Wielu pracodawców decyduje się na korzystanie z narzędzi pozwalających na „śledzenie” pracowników wykonujących pracę zdalną, czyli tzw. „bossware”. Temat rozwinęła r.pr. Izabela Dziubak-Napiórkowska, Szef Praktyki Prawa Pracy w KKZ, w artykule „Bossware - jak technologia pozwala śledzić pracowników”, który ukazał się w „HR na szpilkach”.

Ekspertka na samym początku wyjaśniła pojęcie „bossware”, tym samym tłumacząc, dlaczego u  wielu osób, w tym pracowników, wywołuje to kontrowersje. Odpowiedziała również na pytanie, czy „bossware”, może być rozumiane jako monitoring w świetle przepisów. Następnie przedstawiła i omówiła funkcjonalności narzędzi, które mogą być wykorzystywane do zdalnej kontroli pracowników.

„Bossware” może przynieść wiele korzyści zarówno pracodawcom, jak i pracownikom. Na co jednak powinny uważać w tym kontekście obie strony? Odpowiedź czeka w artykule. - tutaj.

Nota Prawna Polityka prywatności Polityka Cookies © 2024 wszystkie prawa zastrzeżone
Skip to content