- Aktualności -

30 czerwca 2022

O compliance w prawie karnym dla Business Legal Polska

Adw. Maciej Zaborowski, Partner Zarządzający i adw. Paweł Sawicki Szef Działu Prawa Karnego i Compliance w KKZ udzielili interesującego wywiadu, który właśnie ukazał się w Business Legal Polska.

Panowie są ekspertami z zakresu prawa karnego, w tym tzw.: „przestępstw w białych kołnierzykach”. W wywiadzie opowiedzieli o początkach ich współpracy, o tym, że połączyła ich wspólna wizja, którą chcą realizować, budując wykwalifikowany zespół karnistów, o szerokich kompetencjach, otwartych na umiejętne wykorzystania prawa karnego i compliance w różnych dziedzinach.

Zwrócili uwagę, że compliance mimo iż jest stosunkowo młodą dziedziną, może niezwykle usprawnić działanie wielu przedsiębiorstw. Jest niezbędne podczas kryzysów biznesowych, w tym wizerunkowych.

Mec. Zaborowski i mec. Sawicki zauważyli, że wielu prawników nie chce wychodzić poza sferę prawa stricte karnego, zwłaszcza związanego z biznesem. Podkreślili, że sami nieustannie pracują nad rozwijaniem Działu Prawa Karnego i Compliance, chcąc zapewnić przedsiębiorcom, nierzadko narażonym na ryzyko, pełną obsługę prawną na najwyższym poziomie.

Działa Prawa Karnego i Compliance to jedna z najdynamiczniej rozwijających się praktyk w KKZ. Już dwukrotnie w 2021 i 2022 roku w rankingu „Rzeczpospolitej” Kancelaria Kopeć Zaborowski została wskazana jako lider, a mec. Maciej Zaborowski jaki prawnik lider w tym obszarze. Dodatkowo w tegorocznej edycji adw. Paweł Sawicki został rekomendowany jako prawnik w dziedzienie Prawo karne dla biznesu. Więcej informacji tutaj.

Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem.

Wywiad „Chcemy być doradcą prawnym, który pojawia się zawsze tam, gdzie występuje biznesowy kryzys, w tym kryzys wizerunkowy”

Nota Prawna Polityka prywatności Polityka Cookies © 2022 wszystkie prawa zastrzeżone