- Aktualności -

8 lipca 2024

Pracodawcy kontra upały

Upały mogą doskwierać każdemu, niezależnie od tego czy ktoś mieszka w dużym mieście, miasteczku, czy na wsi. Ważnym jest jednak, aby jak najlepiej się przed upałami chronić. A jak wygląda ta kwestia w miejscu pracy? Do jakich działań wobec swoich pracowników zobowiązany jest przez prawo pracodawca podczas upałów? O tym opowiedziała adw. Marta Olkowicz z Działu Prawa dla Biznesu w swoim artykule „Napoje, klimatyzacja i skrócenie dnia pracy. Co muszą zapewnić pracodawcy w trakcie upałów?” dla „Forbes”.

Pierwszorzędnie pracodawcy powinni zadbać o napoje dla pracowników, zwłaszcza kiedy temperatura przekracza określoną wysokość. Dla tych pracujących na zewnątrz napoje powinny być obowiązkowe od 25 stopni Celsjusza, a dla pracowników biurowych od 28.

Mec. Olkowicz odpowiedziała również na pytania czy pracodawca ma obowiązek zapewnienia klimatyzacji oraz jak wygląda kwestia skrócenia dnia pracy podczas upałów. Wspomniała również o szczególnych grupach pracowników takich jak, młodociani, czy kobiety w ciąży, na których zatrudniający powinni być szczególnie uważni.

A czy pracownik może opuścić miejsce pracy w trakcie upału? Po odpowiedź na te i inne pytania zapraszamy do artykułu – tutaj.

Nota Prawna Polityka prywatności Polityka Cookies © 2024 wszystkie prawa zastrzeżone
Skip to content