- Aktualności -

5 lutego 2024

Wygrana w nietypowej sprawie z zakresu dóbr osobistych

Adw. Karolina Kulikowska-Siewruk, Szef Praktyki Prawa Rodzinnego i apl. Adw. Paulina Polanowska, członek zespołu prawa mediów, odniosły sukces przed Sądem I Instancji w nietypowej sprawie o naruszenie dóbr osobistych Klientki Kancelarii.

Sprawa, mimo że z zakresu dóbr osobistych, była powiązana z prawem rodzinnym. Klientka kancelarii gościła w swoim domu małoletnie dzieci swojego ówczesnego partnera. Mimo że ojciec miał pełnię władzy rodzicielskiej, matka małoletnich zażądała zweryfikowania dobrostanu małoletnich przez patrol policji. Podczas interwencji policji matka małoletnich, bez zgody właścicielki – klientki kancelarii, wkroczyła do jej domu, starając się przekonać małoletnie dzieci, aby zrezygnowały z dalszego kontaktu z ojcem. W efekcie najścia i silnego stresu klientka kancelarii utraciła ciążę.

Roszczenia Klientki związane były z naruszeniem jej dóbr osobistych takich jak wolność i nietykalność mieszkania oraz zdrowie, ponieważ w efekcie nieuzasadnionej interwencji policji i najścia doszło do utraty ciąży. Sąd Okręgowy w Krakowie podzielił argumenty obu pań mecenas i uznał, że pozwana ma przeprosić klientkę KKZ za bezprawne zachowanie polegające na wejściu do jej domu bez zgody.

Sprawa prowadzona przez kancelarię dotyczy także ważnego problemu, jakim są nieuzasadnione żądania weryfikowania dobrostanu małoletnich przez policję, które są nagminnie wykorzystywane w walce okołorozwodowej.

Ogromne gratulacje dla adw. Karoliny Kulikowskiej-Siewruk, apl. adw. Pauliny Polanowskiej oraz wszystkich zaangażowanych w sprawę.

Nota Prawna Polityka prywatności Polityka Cookies © 2024 wszystkie prawa zastrzeżone
Skip to content