- Aktualności -

15 stycznia 2024

Szczepienia ponownie w rękach aptek

Wraz z końcem ubiegłego roku przywrócono prawo do wykonywania szczepień przez apteki i farmaceutów, które zostało wstrzymane w lipcu 2023 r. Szczegółowo temat ten rozwinęła adw. Maria Nowakowska z Działu Postępowań Spornych w KKZ w swoim artykule „Prawne aspekty szczepień w aptekach. Jakie warunki musi spełnić farmaceuta i apteka?”, który ukazał się w „Pulsie Farmacji”.

Autorka wyjaśniła od kiedy obowiązują dane szczepienia oraz jakie ich rodzaje będą mogły być wykonywane w aptekach. Zaznaczyła również, że od 1 listopada NFZ może zawierać umowy z podmiotami prowadzącymi apteki ogólnodostępne. Wspomniała co zrobić, aby takie dofinansowanie uzyskać oraz jak wygląda procedura składania wniosku, a także ile czasu ma NFZ na jego rozpatrzenie. Mec. Nowakowska przedstawiła również wymagania, które musi spełnić apteka, aby taką umowę w ogóle mogła zawrzeć.

A jak na kwestię przywrócenia szczepionek w aptekach zapatrują się sami farmaceuci? Czy w tej sytuacji teoria pokrywa się z praktyką? Z jakimi problemami muszą się mierzyć? Odpowiedź na te pytania czeka w artykule.

Zachęcamy do lektury.

Nota Prawna Polityka prywatności Polityka Cookies © 2024 wszystkie prawa zastrzeżone
Skip to content