- Aktualności -

28 czerwca 2022

O trudnych i konfliktowych sytuacjach rozwodowych w „Infor.pl”

W „Infor.pl” ukazał się właśnie artykuł „Oskarżenia o molestowanie seksualne nieletniego a sprawa o rozwód” autorstwa adw. Karoliny Kulikowskiej – Siewruk, Szefa Praktyki Prawa Rodzinnego i Opiekuńczego w KKZ.

Adw. Kulikowska – Siewruk poruszyła kwestię samego rozwodu, ale szczególną uwagę zwróciła na problem, który w czasie sprawy rozwodowej może się pojawić, a mianowicie oskarżenie jednego z rodziców o molestowanie seksualne dziecka. Większość spraw rozwodowych kończy bez orzekania o winie którejkolwiek ze stron. Są jednak sytuacje, w których jednej ze stron zależy na wskazaniu stronny winnej rozpadowi małżeństwa, co często rodzi trwające latami konflikty na sali rozpraw.

Konflikty rozwodowe mogą mieć różne podłoże, jednym z nich jest oskarżenie jednego z rodziców skierowane przeciwko drugiemu z rodziców o molestowanie seksualne ich wspólnego dziecka. Autorka wyjaśnia charakterystykę tego oskarżenia – jego ciężar i częstotliwość. Następnie tłumaczy dlaczego Sąd powinien być wyjątkowo uważny podczas rozpatrywania takich zarzutów. Podnosi również kwestię fałszywych oskarżeń o molestowanie, oraz jaki wpływ mają na dobro dziecka.

Artykuł „Oskarżenia o molestowanie seksualne nieletniego a sprawa o rozwód”

Nota Prawna Polityka prywatności Polityka Cookies © 2022 wszystkie prawa zastrzeżone