- Aktualności -

1 lutego 2022

KKZ doradzała w inwestycji e-commerce

Pojawił się nowy gracz na rynku e-commerce, a Kancelaria Kopeć Zaborowski ma w tym swój udział! Reprezentowana przez prawników z Działu Prawa dla Biznesu firma Esotiq & Henderson S.A. zawarła wczoraj umowę inwestycyjną, na mocy której obejmie 33% akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Vosedo S.A. Kluczowymi partnerami tej inwestycji są Esotiq & Henderson S.A., Patronado Limited oraz Oponeo.pl S.A.

Łączna wartość inwestycji w Vosedo S.A. to ponad 12 mln zł.

Projekt zakłada utworzenie multibrandowej platformy sprzedaży - sklepu internetowego Vosedo, w którego ofercie znajdą się produkty wiodących marek bielizny damskiej i męskiej, homewear i beachwear, a także kosmetyki oraz perfumy. Na mocy postanowień umowy inwestycyjnej Esotiq & Henderson S.A. i Oponeo S.A. wniosą do Vosedo S.A. wkład pieniężny w kwocie 6 mln zł i delegują odpowiednie osoby do pełnienia funkcji w zarządzie i zadzie nadzorczej tej spółki. Na inwestycję musi jeszcze wyrazić zgodę prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Prawnicy z KKZ wspierali Esotiq & Henderson S.A. w negocjowaniu umowy inwestycyjnej. W skład zespołu doradzającego Klientowi przy transakcji wchodzili r.pr. Justyna Nawrot i apl. adw. Maciej Wierzchowiec.

Oponeo.pl S.A. doradzała w transakcji kancelaria Rudnicki Partners, a w skład zespołu wchodzili partner Sebastian Rudnicki, adwokat Jacek Korniak i aplikant adwokacki Kacper Leśniak. Dziękujemy za owocną współpracę!

Więcej informacji:

Esotiq & Henderson udziałowcem e-platformy Vosedo

Oponeo.pl ma umowę ws. inwestycji w spółkę Vosedo poprzez objęcie jej akcji

Nota Prawna Polityka prywatności Polityka Cookies © 2022 wszystkie prawa zastrzeżone