- Aktualności -

21 stycznia 2022

Sukces w trwającym sporze koorporacyjnym

Praca prawnika nie kończy się na napisaniu pisma bądź dokonaniu czynności. Trzeba zachować czujność aż do rozstrzygnięcia sprawy na korzyść Klienta. Tym bardziej, jeśli dotyczy to skomplikowanego sporu korporacyjnego. Tak też było w sprawie o której pisaliśmy w ubiegłym roku - https://www.kkz.com.pl/2021/02/12/kkz-nie-dopuszcza-do-przejecia-spolki-klienta/, gdzie postępowanie rejestrowe w sprawie przed KRS toczyło się przez prawie rok i zakończyło się pełnym sukcesem dla Klienta KKZ.

W tym przypadku tajemnica sukcesu tkwiła w systematycznym monitorowaniu postępowań przed KRS (zarówno tych wszczętych z inicjatywy KKZ, jak i tych zainicjowanych przez przeciwnika naszego Klienta) i niezwłocznym reagowaniu na poczynania przeciwnika. Ostatecznie KRS oddalił wnioski o zmianę wpisu złożone przed przeciwnika naszego Klienta i uwzględnił wniosek o wpis złożony przez KKZ. Dzięki temu nasz Klient może korzystać z dobrodziejstwa domniemania, że dane wpisane do KRS są prawdziwe. Co ciekawe, KRS podjął te decyzje jeszcze przed rozstrzygnięciem postępowania w sprawie stwierdzenia nieważności niektórych uchwał Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia i Rady Nadzorczej co oznacza, że argumentacja prawna zawarta w naszych licznych pismach składanych w toku całego postępowania musiała być przekonująca dla referendarza.

W skład zespołu obsługującego sprawę wchodzą Szef Działu Prawa dla Biznesu – radca prawny Joanna Chmielińska, radca prawny Justyna Nawrot, aplikant adwokacki Patrycja Kapa oraz aplikant adwokacki Karolina Sokołowska.

Postanowienia sądu są nieprawomocne.

Nota Prawna Polityka prywatności Polityka Cookies © 2022 wszystkie prawa zastrzeżone