- Aktualności -

8 listopada 2021

Kolejny sukces w głośnej sprawie medialnej

W dniu 3 listopada 2021 r. Sąd Okręgowy w Warszawie ogłosił wyrok w sprawie o sprostowanie z powództwa pana D. Obajtka przeciwko redaktorowi naczelnemu wyborcza.pl. Sprawa dotyczy publikacji materiału prasowego - „Kto wycofał sprawę Obajtka z sądu? Na czele prokuratury żona polityka PIS”, który ukazał się 17 marca 2021 r. na łamach ww. portalu.

Powód był reprezentowany w procesie przez adw. Macieja Zaborowskiego, Partnera Zarządzającego Kancelarią Kopeć Zaborowski oraz adw. Huberta Kubika, Szefa Działu Prawa Cywilnego i Postępowań Spornych przy ogromnym wsparciu apl. adw. Patrycji Boguckiej i apl. adw. Mateusza Omelana.

Sąd zobowiązał pozwanego redaktora naczelnego wyborcza.pl do opublikowania sprostowania w terminie 3 dni roboczych od dnia uprawomocnienia się wyroku – bezpośrednio pod treścią wskazanego materiału prasowego, tą samą czcionką, a w przypadku jego usunięcia – w tym samym dziale co przedmiotowy materiał prasowy.

Dodatkowo sąd zasądził na rzecz powoda zwrot kosztów procesu.

Wyrok jest nieprawomocny.

Sygn. akt:  IV C 1937/21

To kolejny sukces naszego Zespołu w obszarze prawa prasowego. O poprzednim wyroku dotyczącym sprostowania nieprawdziwych informacji podanych w artykule „Taśmy Obajtka. Tak prezes Orlenu łamał prawo, a teraz się pogrąża” można przeczytać tutaj.

Inne publikacje:

Sąd każe "Gazecie Wyborczej" zamieścić sprostowanie kolejnego artykułu o Danielu Obajtku

Nota Prawna Polityka prywatności Polityka Cookies © 2022 wszystkie prawa zastrzeżone