- Aktualności -

15 stycznia 2021

„Fakty” TVN muszą opublikować sprostowanie

W dniu 13 stycznia 2021 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał prawomocny wyrok, którym nakazał publikację sprostowania w głównym wydaniu „Faktów” TVN w sprawie z powództwa jednego z Klientów KKZ.

Sprawa dotyczyła jednego z wydań „Faktów”, w którym pojawiły się nieścisłe informacje na temat Klienta KKZ. W związku z powyższym, zgodnie z ustawą prawo prasowe, Kancelaria skierowała w imieniu Klienta wniosek o publikację sprostowania. Ponieważ odmówiono realizacji tego żądania, sprawę skierowano do Sądu Okręgowego w Warszawie, który w całości oddalił pozew. W wyniku apelacji wniesionej przez Kancelarię, Sąd Apelacyjny w Warszawie zmienił zaskarżony wyrok i nakazał publikację sprostowania nieścisłych informacji dotyczących Klienta.

Sprawę prowadził adw. Hubert Kubik, Szef Działu Prawa Cywilnego i Postępowań Spornych wraz z zespołem, w skład którego wchodzili: adw. Maciej Zaborowski, Partner Zarządzający KKZ oraz prawnicy Działu Prawa Cywilnego i Postępowań Spornych - adw. Paweł Zieliński oraz apl. adw. Mateusz Omelan.

Sygn. akt - V ACa 486/20 oraz IV C 1120/20

Nota Prawna Polityka prywatności Polityka Cookies © 2021 wszystkie prawa zastrzeżone