- Aktualności -

3 września 2020

Artykuł r.pr. A.Granickiego na portalu money.pl

Na portalu money.pl ukazał się artykuł r.pr. Artura Granickiego, Szefa Praktyki Prawa Finansowego i Nowych Technologii w Kancelarii Kopeć Zaborowski, dotyczący zmian prawnych w obszarze crowdfundingu - „Rewolucja w crowdfundingu. Dwa dokumenty, które zmienią wszystko.”

Rada Europejska w dniu 8 lipca 2020 r. przyjęła nowe regulacje w sprawie crowdfundingu, które mają znaczący wpływ na funkcjonowanie tego rynku. Dotychczas brak jednolitych uregulowań powodował bariery w rozwoju platform crowdfundingowych i ograniczał ich działalność na terenie Unii Europejskiej.

Nowe Rozporządzenie na pewno istotnie wpłynie na rynek inwestycyjny w Polsce. Rodzi się pytanie, czy spowoduje to wzrost jakości ofert, zwiększenie bezpieczeństwa inwestorów i zdrową konkurencję pomiędzy tradycyjnymi firmami inwestycyjnymi a platformami crowdfundingowymi? Czy raczej znacząco ograniczy dostęp drobnych inwestorów do rynku, z powodu zmniejszenia się liczby platform, spowodowanego brakiem możliwości uzyskania przez nie właściwej licencji.

Będzie to przedmiotem dyskusji „Nowe Rozporządzenie UE dotyczące crowdfundingu i jego wpływ na Polski rynek”, która będzie miała miejsce podczas konferencji IMPACT 2020, zaplanowanej na 23 - 24 września. Spotkanie poprowadzi mec. Artur Granicki. Kancelaria Kopeć Zaborowski jest partnerem wydarzenia.

Szczegóły tutaj

Nota Prawna Polityka prywatności Polityka Cookies © 2022 wszystkie prawa zastrzeżone