- Aktualności -

13 maja 2020

Nowa praktyka prawa w KKZ

Dział Prawa dla Biznesu (dotychczas Dział Obsługi Spółek i Transakcji) wzbogacił swoją ofertę usług o prawo finansowe i prawo nowych technologii. Obie praktyki zostały wyodrębnione w ramach Działu jako samodzielna Praktyka Prawa Finansowego i Nowych Technologii. Szefem Praktyki został mecenas Artur Granicki, który rozpoczął z nami współpracę na stałe w poniedziałek, 12 maja. 

Praktyka Prawa Finansowego i Nowych Technologii będzie się zajmować doradztwem w obszarze regulacji finansowych, transakcji VC/PE oraz transakcji finansowania za pośrednictwem instrumentów finansowych głównie przy projektach dotyczących FinTech, blockchain, AML oraz postępowań przed KNF. Dodatkowo w obszarze jej aktywności znajdzie się doradztwo i mentoring w dla akceleratorów startupów. Ambicją jej nowego Szefa jest stworzenie działu, który będzie czynnie uczestniczył w rozwoju prawa nowych technologii i prawa finansowego poprzez aktywny udział w pracach legislacyjnych i współpracę z kluczowymi decydentami w tym obszarze.

Artur Granicki jest radcą prawnym, ekspertem w dziedzinie prawa rynku kapitałowego oraz prawa nowych technologii, zwłaszcza w zakresie dotyczącym FinTech, blockchaina, compliance i działalności instytucji finansowych, postępowań licencyjnych oraz finansowania projektów startupowych. Doświadczenie zawodowe zdobywał w prestiżowych kancelariach warszawskich i instytucjach finansowych. Sprawował m.in. funkcję Dyrektora Departamentu Fintech w Komisji Nadzoru Finansowego. Jest współzałożycielem fundacji Startup Poland oraz współautorem ustawy o Prostej Spółce Akcyjnej.

Nota Prawna Polityka prywatności Polityka Cookies © 2022 wszystkie prawa zastrzeżone