- Aktualności -

22 lutego 2024

Brak konta = postępowanie dyscyplinarne?

14 marca br. przyniesie istotne zmiany w Prawie o adwokaturze i ustawie o radcach prawnych. Adwokaci i radcowie prawni będą zobowiązani do posiadania konta w portalu informacyjnym sądów powszechnych. O nowelizacji oraz konsekwencjach niezastosowania się do nowych regulacji opowiedziała r.pr. Ewelina Rogala z Działu Postępowań Spornych w artykule „Pełnomocnik nie uniknie już konta w portalu informacyjnym”, dostępnym na portalu Prawo.pl.

Z artykułu dowiemy się jakie rozwiązania w zakresie korzystania z instytucji doręczeń elektronicznych zdecydował się wprowadzić ustawodawca.

Ekspertka odniesie się do tych zagadnień, które wśród profesjonalnych pełnomocników wywołują najbardziej burzliwe dyskusje. Mowa tu przede wszystkim o dotkliwych konsekwencjach nieposiadania konta w portalu informacyjnym, mianowicie odpowiedzialności dyscyplinarnej. Jednak również o tym, jak długa droga jeszcze przed nami.

Wydaje się, że ustawodawca stopniowo wychodzi naprzeciw potrzebom sądów, uczestników obrotu prawnego oraz profesjonalnych pełnomocników i jest na dobrej drodze do zdigitalizowania niektórych procesów w polskim sądownictwie. Czy są to jednak działania podejmowane w sposób przemyślany i spójny? Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do lektury – tutaj.

Nota Prawna Polityka prywatności Polityka Cookies © 2024 wszystkie prawa zastrzeżone
Skip to content