- Aktualności -

25 stycznia 2024

Sprostowanie – kolejna wygrana sprawa

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok, w którym orzekł o tym, że redaktor naczelny jednego z najpopularniejszych portali internetowych w Polsce ma obowiązek opublikować sprostowanie klienta Kancelarii.

Na portalu ukazał się artykuł na temat klienta Kancelarii, jednego z największych polskich eksporterów uzbrojenia. Ponieważ publikacja zawierała szereg nieprawdziwych i nieścisłych informacji, Kancelaria w imieniu Klienta wystąpiła z wnioskiem o ich sprostowanie.

Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał redaktorowi naczelnemu tego portalu publikację sprostowania, którego domagał się klient. Sąd w całości uwzględnił powództwo.

Na uwagę zasługuje, że wyrok został wydany w ciągu dwóch miesięcy od skierowania pozwu do Sądu. To kolejny dowód na to, że sprostowanie prasowe to obecnie najszybszy sądowy tryb docierania do opinii publicznej ze stanowiskiem podmiotu dotkniętego publikacją prasową.

W sprawę zaangażowany był adw. Hubert Kubik z Działu Postępowań Spornych w KKZ, którego skuteczne działanie doprowadziło do szybkiego sukcesu w sprawie.

Nota Prawna Polityka prywatności Polityka Cookies © 2024 wszystkie prawa zastrzeżone
Skip to content