- Aktualności -

4 stycznia 2024

Dział Karny z nowym Szefem

Z dniem 1 stycznia 2024 roku nastąpiły zmiany na stanowisku szefa i w organizacji Działu Prawa Karnego i Compliance. Nowym szefem działu została adw. Monika Orczykowska, pełniąca dotychczas funkcję Of Counsel`a. Monika Orczykowska odpowiedzialna będzie za dalszy rozwój Działu Prawa Karnego i Compliance, w tym świadczenie wysoce specjalistycznych usług z obszaru prawa karnego dla biznesu. W realizacji tej strategii ma pomóc zmiana organizacji działu, która nastąpiła wraz z objęciem stanowiska Szefa Działu przez mecenas Orczykowska. Powołano nowe praktyki wraz z liderami odpowiedzialnymi za rozwój wybranych obszarów:   

  • Praktyka Przestępczości Podatkowej - Szef: r.pr. Kamil Białorucki;
  • Praktyka Przestępczości Rynku Finansowego i Ubezpieczeń - Szef: adw. Marcin Jaklewicz;
  • Praktyka Przestępczości Gospodarczej i Prawnokarnej Ochrony Spółek – Szef: adw. Daniel Pękala;
  • Praktyka Przestępczości Kryminalnej i Narkotykowej – Szef: adw. Urszula Piątkowska – Banach;
  • Praktyka Przestępczości Międzynarodowej i Obsługi Klienta Zagranicznego – Szef: r.pr. Paweł Gołębiewski.

Jak podkreśla adw. Maciej Zaborowski, Partner Zarządzający Kancelarią Kopeć Zaborowski „Kancelaria Kopeć Zaborowski od zawsze stawiała na ludzi, wprowadzając nowoczesne zarządzanie, przedstawiając klarowną ścieżkę kariery, kształcąc i rozwijając zdolnych i ambitnych prawników. Jesteśmy przekonani, że Monika z nową energią i pomysłami na rozwój praktyk w ramach Działu Prawa Karnego i Compliance przyczyni się nie tylko do dalszego dynamicznego rozwoju tego największego w Polsce zespołu prawa karnego, ale będzie też źródłem inspiracji dla jego członków” dodaje.

Adw. Monika Orczykowska specjalizuje się w prawie karnym, w szczególności w sprawach związanych z przestępczością gospodarczą i skarbową. Reprezentuje jako pełnomocnik i obrońca zarówno klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych na każdym etapie postępowania. Jest absolwentką prawa Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, studiów podyplomowych z zakresu prawa karnego gospodarczego i skarbowego (Uniwersytet Jagielloński) i podatków (Szkoła Główna Handlowa), a także szeregu kursów i szkoleń z zakresu zarządzania.

Zespól Prawa Karnego i Compliance w KKZ od lat uznawany jest za lidera w tym obszarze, o czym świadczą rokrocznie zdobywane nagrody w rankingu „Rzeczpospolitej”, „Forbes – Najlepsze Kancelarie Prawne” czy „Legal 500”.

Adw. Monice Orczykowskiej życzymy powodzenia i wytrwałości, bo wyzwań jej na pewno nie zabraknie, a nowym szefom praktyk życzymy determinacji i energii do rozwoju nowych usług.

Nota Prawna Polityka prywatności Polityka Cookies © 2024 wszystkie prawa zastrzeżone
Skip to content