- Aktualności -

15 lutego 2022

Adw. Paweł Sawicki dołącza do KKZ

15 lutego 2022 r. do Zespołu Kancelarii Kopeć Zaborowski dołączył adwokat Paweł Sawicki. Objął funkcję Szefa Działu Prawa Karnego, który wraz z jego przyjściem zmienia nazwę na Dział Prawa Karnego i Compliance. Paweł Sawicki odpowiedzialny będzie za dalszy rozwój praktyki prawa karnego, w tym świadczenie wysoce specjalistycznych usług z obszaru prawa karnego dla biznesu. Ma też odpowiadać za poszerzenie usług w zakresie strategii wprowadzania systemów compliance dla podmiotów sektora publicznego i prywatnego. 

Dotychczasowy szef Działu Prawa Karnego adw. Michał Grodzki awansuje na stanowisko Of Counsel. Nadal będzie zajmował się wybranymi sprawami karnymi prowadzonymi przez Kancelarię Kopeć Zaborowski.

Dołączenie do zespołu naszej kancelarii adw. Pawła Sawickiego oraz objęcie przez niego funkcji szefa działu jednej z najdynamiczniej rozwijających się praktyk prawa karnego dla biznesu w KKZ wpisuje się w strategię rozwoju całego KKZ. Przypomnijmy tylko o tym, że w 2021 roku w rankingu „Rzeczpospolitej” Kancelaria Kopeć Zaborowski została wskazana jako lider w tym obszarze – więcej tutaj. Jednym z naszych głównych celów jest rozwijanie kompleksowych usług związanych z prawem karno – gosporadczym oraz wprowadzanie kompleksowych rozwiązań compliance dla podmiotów sektora publicznego i prywatnego. 

Paweł Sawicki jest adwokatem od 2010 roku, posiada 18 lat doświadczenia w doradztwie prawnym. Specjalizuje się w prawie karnym, w tym głównie karnym gospodarczym. Doradza podmiotom w sprawach zgodności korporacyjnej (compliance) i cyberbezpieczeństwa.  Występuje jako obrońca albo pełnomocnik pokrzywdzonych w procesach karnych. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada certyfikaty: Approved Compliance Expert (ACE), Approved Complince Officer (ACO), Approved AML Compliance Officer (AMLCO) oraz Approved Whistleblowing Compliance Officer (AWCO). Prowadzi również wykłady z tematów compliance na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz w Instytucie Compliance. Jest współzałożycielem i prezesem Stowarzyszenia Praktyków Compliance.

Inne publikacje:

"Adwokat Paweł Sawicki odpowiedzialny za dział karny w KKZ"

"Partner NGL Legal przeszedł do kancelarii Kopeć Zaborowski"

"Paweł Sawicki dołączył do KKZ"

Nota Prawna Polityka prywatności Polityka Cookies © 2022 wszystkie prawa zastrzeżone