- Aktualności -

31 marca 2021

Sąd Okręgowy wydał zabezpieczenie roszczenia p. D.Obajtka.

W dniu 29 marca 2021 r., Sąd Okręgowy w Warszawie udzielił zabezpieczenia roszczenia pana Daniela Obajtka w sprawie, którą wytoczył przeciwko „Gazecie Wyborczej”. 

Udzielenie zabezpieczenia oznacza, że Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że pan Daniel Obajtek już na początkowym etapie sprawy uprawdopodobnił, że doszło do naruszenia jego dóbr osobistych zarówno przez autorów tekstu, wydawcę jak i redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

Sprawa dotyczy naruszenia dóbr osobistych Pana Daniela Obajtka w związku z opublikowaniem przez dziennik nieprawdziwych informacji, które znalazły się w jednym z artykułów prasowych „Obajtek dostał milionową zniżkę na apartament, a Orlen został sponsorem piłkarskiej akademii dewelopera.”

Zgodnie z wydanym zabezpieczeniem Sąd zobowiązał pozwanych do opublikowania informacji  o treści: „Niniejszy artykuł może zawierać nieprawdziwe informacje i bezpodstawne sugestie mogące naruszać dobra osobiste Daniela Obajtka. Jest on przedmiotem sporu w postępowaniu o ochronę dóbr osobistych, które toczy się przed Sądem Okręgowym w Warszawie i jest publikowane jako zabezpieczenie udzielone przez Sąd na czas trwania procesu.”

Postanowienie jest nieprawomocne.

(sygn. akt: I C 1521/21)

Nota Prawna Polityka prywatności Polityka Cookies © 2021 wszystkie prawa zastrzeżone