- Aktualności -

7 maja 2020

Nowy członek Zespołu KKZ

Do Zespołu Kancelarii Kopeć Zaborowski dołączył adwokat Tomasz Darkowski. Wzmocni on działanie Kancelarii w obszarze prawa karnego, ze szczególnym ukierunkowaniem na sprawy karne gospodarcze.

Adwokat Tomasz Darkowski ma bogate doświadczenie zawodowe w zakresie prawa międzynarodowego, które zdobywał m.in. w czasie szeregu misji eksperckich organizowanych w ramach działalności Unii Europejskiej oraz negocjacji rozporządzeń i dyrektyw UE w grupach eksperckich Rady UE. Przez lata pełnił kluczowe funkcję w Ministerstwie Sprawiedliwości, w tym: Zastępcy Dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Prawa Europejskiego, a następnie  Dyrektora Departamentu Prawa Karnego i Departamentu Legislacyjnego, gdzie odpowiadał za wiele kluczowych projektów, m. in. projekt nowej ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych.

Autor licznych publikacji dotyczących m.in. współpracy sądowej krajów członkowskich i aspirujących do statusu członka w obszarze spraw karnych i cywilnych, odpowiedzialności podmiotów zbiorowych, problemów związanych z umowami zawieranymi przez Unię Europejską i Wspólnoty Europejskie.

W 2018 roku Adwokat Tomasz Darkowski znalazł się w pierwszej 10 rankingu „50 najbardziej wpływowych prawników” w Polsce organizowanym przez „Dziennik. Gazeta Prawna”.

Nota Prawna Polityka prywatności Polityka Cookies © 2022 wszystkie prawa zastrzeżone