- Aktualności -

23 grudnia 2019

Mec. Maciej Zaborowski złożył ślubowanie na Sędziego Trybunału Stanu

Z wielką dumą i radością informujemy, że w dniu 20 grudnia 2019 r. adwokat Maciej Zaborowski, Partner Zarządzający Kancelarii Kopeć & Zaborowski, złożył ślubowanie przed Marszałkiem Sejmu RP, Panią Elżbietą Witek, na Sędziego Trybunału Stanu.

Na ślubowaniu obecna była I Prezes Sądu Najwyższego i jednocześnie Przewodnicząca Trybunału Stanu, Pani Sędzia Małgorzata Gersdorf, która w swoim wystąpieniu przypomniała: „Złożyli Państwo przysięgę, w której było stosowanie się do przepisów, honor i konstytucja. Proszę nigdy nie zapominać, że jest to najważniejsze w waszej misji".

W ślubowaniu uczestniczyli także przedstawiciele Prezydiów obu Izb Parlamentu wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałkowie Senatu Gabriela Morawska-Stanecka i Bogdan Borusewicz oraz szef Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska.

Wraz z Mecenasem Maciejem Zaborowski, który pełnił już tę funkcję w latach 2018 – 2019, ślubowanie złożyli Piotr Andrzejewski i Marek Chmaj – pełniący funkcję zastępcy przewodniczącego oraz  Roman Budzinowski, Marek Czeszkiewicz, Jacek Dubois, Sebastian Gajewski, Zdzisław Gawlik, Jan Jobs, Piotr Jóźwiak, Czesław Kłak, Andrzej Kojro, Iwona Olejnik, Witold Pahl, Bogdan Witold Szlachta, Paweł Śliwa, Marcin Henryk Wawrzyniak i Tomasz Zalasiński. Głównym zadaniem Trybunału Stanu jest pociąganie do odpowiedzialności najważniejszych urzędników państwowych za naruszenie Konstytucji lub ustawy, w związku z zajmowanym stanowiskiem lub w zakresie swojego urzędowania.

Fot. Stefan Maszewski; Kancelaria Sejmu/Łukasz Błasikiewicz

Więcej informacji poniżej:

https://tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/nowi-czlonkowie-trybunalu-stanu-marszalek-sejmu-elzbieta-witek-wreczyla-akty-powolania,994991.html

https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/komunikat.xsp?documentId=996E64EB45696084C12584D60060C739

Adw. Maciej Zaborowski
Adw. Maciej Zaborowski

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek i adw. Maciej Zaborowski

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek i adw. Maciej Zaborowski

Sędziowie Trybunału Stanu

Sędziowie Trybunału Stanu

Adw. Maciej Zaborowski

Prezydium Obu Izb Parlamentu

Prezydium Obu Izb Parlamentu wraz z M. Gersdorf

Adw. M. Zaborowski - Sędzia Trybunału Stanu
Nota Prawna Polityka prywatności Polityka Cookies © 2022 wszystkie prawa zastrzeżone