- Archiwum -

21 marca 2018

Postępowania antymobbingowe  

R.pr. Marta Kopeć udzieliła komentarza do artykułu „Jak przeciwdziałać mobbingowi w firmie”, który ukazał się w „Puls Biznesu”.

czytaj
21 marca 2018

O opłacie reprograficznej i artystach w „Forbes”

Adw. Aleksandra Pyrak napisała artykuł „Opłata reprograficzna pomoże czy uderzy po kieszeni? Zależy czyja to będzie kieszeń”, który właśnie ukazał się w „Forbes”.

czytaj
21 marca 2018

Jak zatrudnić pracownika na dwóch stanowiskach?

R. pr. I.Dziubak-Napiórkowska napisała artykuł „Zatrudnienie pracownika na dwóch stanowiskach”, który jest już dostępny w „Puls Biznesu”.

czytaj
21 marca 2018

Zmiany i awanse w KKZ

1.08.2022 r. do KKZ dołącza r.pr. Z. Szmelter, obejmując stanowisko Szefa Działu Prawa Cywilnego i Postępowań Spornych. Adw. H. Kubik awansuje na stanowisko Of Counsel.

czytaj
21 marca 2018

ESG – czemu staje się tak popularne?

R. pr. J.Chmielińska napisała artykuł „E-S-G -kolejna fanaberia czy nieuchronne zmiany dla przedsiębiorców?”, który ukazał się w „Forbes”.

czytaj
21 marca 2018

O alimentach dla „M jak mama”

Adw. Karolina Kulikowska–Siewruk udzieliła komentarza do artykułu „Minimalne alimenty na dziecko – na jaką kwotę możesz liczyć?”

czytaj
21 marca 2018

J. Chmielińska o nowej definicji wyzysku

R. pr. Joanna Chmielińska, Szef Działu Prawa dla Biznesu w KKZ, napisała artykuł „Nowa definicja wyzysku" dla "Puls Biznesu”.

czytaj
21 marca 2018

O prawach pokrzywdzonego w wypadku komunikacyjnym

Apl. Adw. Patrycja Patriak z Działu Prawa Karnego i Compliance napisała artykuł „Prawa pokrzywdzonego w wypadku komunikacyjnym w ramach postępowania karnego”, który właśnie ukazał się na „Infor.pl”.

czytaj
21 marca 2018

M. Olkowicz o stosunku pracy dla „Rzeczpospolitej”

Marta Olkowicz, Prawnik z Działu Prawa dla Biznesu w KKZ, napisała artykuł „Etat to często jedyna słuszna opcja”, który właśnie ukazał się w dzienniku „Rzeczpospolita”.

czytaj
21 marca 2018

Umowy z zagranicznym kontrahentem – o czym pamiętać?

Apl. adw. Patrycja Kapa wyjaśniła najistotniejsze kwestie związane z umowami z zagranicznym kontrahentem w swoim artykule dla „Rzeczpospolitej”.

czytaj
21 marca 2018

Podziękowania za udział w pracach Komisji

Adw. Maciej Zaborowski oraz r.pr. Joanna Chmielińska wzięli udział w konferencji podsumowującej pracę Komisji ds. Reformy Nadzoru Właścicielskiego.

czytaj
21 marca 2018

Sprostowanie lekiem na kryzys wizerunkowy

Adw. Paweł Zieliński napisał artykuł „Skuteczna recepta na kryzys wizerunkowy”, który ukazał się w miesięczniku „Marketing w praktyce”.

czytaj
21 marca 2018

O godziwym wynagrodzeniu w „Rzeczpospolita”

Apl. adw. Anna Kencel, Młodszy Prawnik z Działu Prawa dla Biznesu w KKZ napisała artykuł „Zbyt wysokie wynagrodzenie też może być niegodziwe”, który właśnie ukazał się w „Rzeczpospolitej”.

czytaj
21 marca 2018

A. Pyrak o przewlekłości postępowań sądowych

Adw. Aleksandra Pyrak, Wiceszef Działu Prawa Cywilnego i Postępowań Spornych w KKZ napisała artykuł „Przewlekłość postępowania potrafi odcisnąć się na życiu”.

czytaj
21 marca 2018

M.Zaborowski doradcą Prezesa Zarządu Pracodawców RP

Adw. Maciej Zaborowski, Partner Zarządzający KKZ, został powołany na doradcę Prezesa Zarządu Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej.

czytaj
21 marca 2018

O compliance w prawie karnym dla Business Legal Polska

Adw. Maciej Zaborowski i adw. Paweł Sawicki Szef Działu Prawa Karnego i Compliance w KKZ udzielili interesującego wywiadu, który właśnie ukazał się na portalu Business Legal Polska.

czytaj
21 marca 2018

KKZ liderem wśród liderów

W „Rzeczpospolitej” ukazał się artykuł podsumowujący tegoroczny ranking, w którym KKZ zostało wskazane jako jedna z najliczniej nagrodzonych kancelarii.

czytaj
21 marca 2018

O trudnych i konfliktowych sytuacjach rozwodowych w „Infor.pl”

W „Infor.pl” ukazał się właśnie artykuł „Oskarżenia o molestowanie seksualne nieletniego a sprawa o rozwód” autorstwa adw. Karoliny Kulikowskiej – Siewruk.

czytaj
21 marca 2018

O prawie holdingowym w „Rzeczpospolitej”

Adw. Nina Idzik, Starszy Prawnik i Marta Olkowicz, Prawnik z Działu Prawa dla Biznesu w KKZ, ponownie napisały artykuł dla „Rzeczpospolitej”.

czytaj
21 marca 2018

KKZ z nagrodą Kancelaria Pro Bono od „Rzeczpospolitej”

Kancelaria Kopeć Zaborowski została uhonorowana nagrodą przez kapitułę konkursu organizowanego przez „Rzeczpospolitą” - "Kancelaria Pro Bono".

czytaj
21 marca 2018

KKZ i adw. M. Zaborowski kolejny raz liderami wg „Rzeczpospolitej”

Adw. Maciej Zaborowski wraz z KKZ już kolejny rok z rzędu zostali wskazani w „Rankingu Kancelarii Prawniczych 2022” jako liderzy w dwóch kategoriach.

czytaj
21 marca 2018

O praniu pieniędzy w „Dziennik Gazeta Prawna”

Zapraszamy do lektury artykułu „AML – obowiązek często zapominany przez firmy” autorstwa Grzegorza Szajerki , Compliance Officera w KKZ, który ukazał się w „DGP”.

czytaj
21 marca 2018

Artykuł o umowach nienazwanych w "Rzeczpospolitej"

Prawniczki z Działu Prawa dla Biznesu w KKZ napisały artykuł „Umowy nienazwane w obrocie gospodarczym – na co zwrócić uwagę?”, który właśnie ukazał się w „Rzeczpospolitej”.

czytaj
21 marca 2018

KKZ partnerem Konkursu Arbitrażowego Lewiatan

Kancelaria Kopeć Zaborowski została partnerem jubileuszowego Konkursu Arbitrażowego Lewiatan (KAL). To jego 10-ta jubileuszowa edycja.

czytaj
21 marca 2018

Adw. P. Sawicki na II Polskim Kongresie Compliance

Adw. Paweł Sawicki, Szef Działu Prawa Karnego i Compliance w KKZ prelegentem podczas II Polskiego Kongresu Compliance.

czytaj
21 marca 2018

Nowy strategiczny partner KKZ

Kancelaria Kopeć Zaborowski ma nowego, strategicznego partnera. Nawiązaliśmy stałą współpracę z kancelarią podatkową.

czytaj
21 marca 2018

Paweł Sawicki ponownie dla „prawo.pl”

Adw. Paweł Sawicki, ponownie udzielił komentarza dla „prawo.pl” odnośnie sygnalistów w służbach mundurowych.

czytaj
21 marca 2018

Justyna Bartnik na IMPACT 2022

Mec. Justyna Bartnik, Starszy Prawnik z Działu Prawa dla Biznesu w KKZ wystąpi na IMPACT 2022.

czytaj
21 marca 2018

Komentarz adw. P. Sawickiego dla „prawo.pl”

Adw. Paweł Sawicki, Szef Działu Prawa Karnego i Compliance w KKZ udzielił komentarza do artykułu o sygnalistach dla portalu prawo.pl

czytaj
21 marca 2018

Szkolenie o nowelizacji KSH

W związku z nowelizacją KSH, nasza kancelaria zorganizowała szkolenie „Grupy Kapitałowe i Rady Nadzorcze po nowelizacji KSH?”. Szkolenie miało charakter zamknięty i kierowane było tylko dla Klientów KKZ.

czytaj
21 marca 2018

KKZ członkiem sieci pracodawców „Pracuję i wychowuję”

KKZ dołączyło do sieci firm „Pracuję i wychowuję”, projektu realizowanego przez Fundację „Rodzic w mieście”. Wczoraj odbyło się inauguracyjne spotkanie firm - członków sieci.

czytaj
21 marca 2018

Adw. Paweł Sawicki w „Rzeczpospolitej”

Adw. Paweł Sawicki, Szef Działu Prawa Karnego i Compliance w KKZ udzielił wywiadu dla dziennika „Rzeczpospolita”.

czytaj
21 marca 2018

Artykuł o prowadzeniu biznesu w Polsce

Zapraszamhy do lektury artykułu „Twój biznes w Polsce. Pomoc dla cudzoziemców” autorstwa Niny Idzik, Starszego Prawnika z Działu Prawa dla Biznesu

czytaj
21 marca 2018

Nasi prawnicy dla „Dziennik Gazeta Prawna”

Artykuł adw. Niny Idzik i Marty Olkowicz, Prawnika z Działu Prawa dla Biznesu w KKZ, ukazał się w „Dziennik Gazeta Prawna”.

czytaj
21 marca 2018

Artykuł o KKZ w „Forbes”

W związku z publikacją zastawienia „Najlepsze kancelarie 2022” przygotowanej przez magazyn „Forbes”, opublikowany został artykuł o Kancelarii Kopeć Zaborowski.

czytaj
21 marca 2018

Adw. P. Sawicki w roli prelegenta na webinarze

Adw. Paweł Sawicki, Szef Działu Prawa Karnego i Compliance w KKZ prelegentem na bezpłatnym webinarze o śledztwach wewnętrznych.

czytaj
21 marca 2018

KKZ nagrodzone w Legal 500

Kancelaria Kopeć Zaborowski znalazła się wśród pięciuset najlepszych kancelarii na świecie oraz w czołówce polskich kancelarii w kategorii „white-collar crime”.

czytaj
21 marca 2018

P. Gruszczyńska w Kwartalniku Prawo Budowlane

Artykuł Pauliny Gruszczyńskiej, Prawnika z Działu Prawa dla Biznesu w KKZ, w najnowszym numerze Kwartalnika „Prawo Budowlane” (12/2022).

czytaj
21 marca 2018

KKZ wśród 100 najlepszych kancelarii

KKZ znalazło się wśród „NAJLEPSZYCH KANCELARII POLSKA 2022” według magazynu „FORBES”, zdobywając wyróżnienie aż w 5 dziedzinach prawa.

czytaj
21 marca 2018

Marta Olkowicz o prawach ojca

Artykuł „Tato, Ty też masz prawa!” autorstwa M. Olkowicz, Prawnika z Działu Prawa dla Biznesu ukazał się na blogu inicjatywy „Pracuję i wychowuję”.

czytaj
21 marca 2018

KKZ partnerem UW MOOT

Kancelaria Kopeć Zaborowski po raz kolejny partnerem konkursu UW MOOT, organizowanego przez Samorząd Studentów Wydziału Prawa i Administracji UW.

czytaj
21 marca 2018

Webinar o szczególnych rodzajach zgłoszeń sygnalistów

Już 29 marca zapraszamy na webinar „Szczególne rodzaje zgłoszeń. Niebezpieczeństwo dla organizacji?”

czytaj
21 marca 2018

KKZ po raz kolejny na Kongresie Kadry i Płace

R.pr. Marta Kopeć oraz Marta Olkowicz, Młodszy Prawnik w KKZ wystąpią jako prelegentki podczas III Kongresu Kardy i Płace.

czytaj
21 marca 2018

O ciąży w czasie wypowiedzenia w „M jak mama”.

W popularnym portalu parentingowym „M jak mama”, ukazał się artykuł Marty Olkowicz, Młodszego Prawnika z Działu Prawa dla Biznesu w KKZ.

czytaj
21 marca 2018

Rekrutacja w Dziale Prawa Karnego

W związku z dynamicznym rozwojem Działu Prawa Karnego poszukujemy do współpracy aplikantów adwokackich. Zapoznaj się z naszą ofertą.

czytaj
21 marca 2018

Klient KKZ zawarł ugodę na ok. 22 mln zł

KKZ z sukcesem reprezentowało Klienta z branży obronnej w sprawie zapłaty za dostarczony sprzęt. W wyniku zawarcia ugody Klient otrzymał kwotę ok. 22 mln zł.

czytaj
21 marca 2018

Kolejny awans KKZ w MLI

Awans Kancelarii Kopeć Zaborowski na tier 2 w międzynarodowym rankingu Media Law International. KKZ jest czołówce kancelarii specjalizujących się w prawie mediów.

czytaj
21 marca 2018

O odpowiedzialności członków zarządu w „Rzeczpospolitej”

Zapraszamy do przeczytania artykułu r.pr. J. Bartnik i apl. adw. M. Wierzchowca „Odpowiedzialność członków zarządu. Zasada biznesowej oceny sytuacji.” w „Rzeczpospolitej”.

czytaj
21 marca 2018

Przedsiębiorco uważaj na kradzież spółki

Na portalu „My Company Polska” ukazał się artykuł autorstwa r.pr. Justyny Nawrot z Działu Prawa dla Biznesu dotyczący kradzieży przedsiębiorstwa.

czytaj
21 marca 2018

Adw. Paweł Sawicki dołącza do KKZ

15 lutego 2022 r. do Kopeć & Zaborowski dołącza adwokat Paweł Sawicki. Obejmuje on funkcję szefa Działu Prawa Karnego i Compliance, który wraz z jego przyjściem poszerza zakres swoich usług.

czytaj
21 marca 2018

Adw. M. Zaborowski kolejny raz w rankingu DGP

Mec. Zaborowski znalazł się wśród najbardziej wpływowych prawników w Polsce w corocznym rankingu przygotowanym przez dziennikarzy Dziennika Gazety Prawnej.

czytaj
21 marca 2018

Ruszyła wspólna akcja z „Rodzic w mieście”

Prawnicy KKZ udzielają porad prawnych pro bono pracującym rodzicom w ramach bezpłatnej infolinii Fundacji „Rodzic w mieście”.

czytaj
21 marca 2018

Kolejna transakcji M&A na koncie KKZ

Prawnicy KKZ doradzali Solutions 30 Holding sp. z o.o. w transakcji nabycia 100% udziałów w spółce Sirtel sp. z o.o. Wartość transakcji to ok. 6 mln zł.

czytaj
21 marca 2018

KKZ doradzała w inwestycji e-commerce

Kancelaria Kopeć Zaborowski doradzała Esotiq & Henderson we wspólnej inwestycji z Oponeo. Łączna wartość inwestycji to ponad 12 mln zł.

czytaj
21 marca 2018

Podsumowanie działalności KKZ w 2021 roku

Kolejny rok naszej działalności już z nami. Zobaczcie co nas cieszy, z czego jesteśmy dumni, jak wiele ciekawych projektów za nami.

czytaj
21 marca 2018

R.pr. J. Bartnik o CRBR dla „Rzeczpospolitej”

Artykuł „Zmiany dotyczące Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR)”, autorstwa r. pr. Justyny Bartnik jest już do przeczytania w dzienniku „Rzeczpospolita”.

czytaj
21 marca 2018

Sukces w obszarze prawa pracy

Klientka otrzyma całkowity zwrot kosztów sprawy, wynagrodzenie za czas bez pracy, ale przede wszystkim ma być przywrócona do pracy do czasu prawomocnego zakończenia postępowania.

czytaj
21 marca 2018

R.pr. M. Kopeć w radio „Nowy Świat”

Mec. Kopeć na zaproszenie radia „Nowy Świat” wzięła udział w rozmowie „Powroty rodziców po urlopach macierzyńskich”.

czytaj
21 marca 2018

Sukces w trwającym sporze koorporacyjnym

KKZ wygrywa kolejną bitwę w sporze korporacyjnym. Klient odzyskał kontrolę nad spółką.

czytaj
21 marca 2018

V Polski Kongres Prawa Pracy

Nasi prawnicy z Działu Prawa dla Biznesu będą prelegentami V edycji Polskiego Kongresu Prawa Pracy.

czytaj
21 marca 2018

Ciekawy artykuł o „Gig economy”

Zapraszamy do przeczytania bardzo ciekawego artykułu r.pr. I. Dziubak - Napiórkowskiej o nowym zjawisku „Gig economy”.

czytaj
21 marca 2018

Klient KKZ podpisuje kontrakt na ponad 170 mln zł

KKZ doradzało klientowi z branży obronnej, który podpisał jeden z kluczowych dla niego kontraktów na produkcję specjalistycznego sprzętu.

czytaj
21 marca 2018

Anna Nowicka-Osuch dla „Kwartalnika Prawo Budowalne”

W najnowszym numerze „Kwartalnika Prawo Budowalne” po raz kolejny ukazał się artykuł adw. Anny Nowickiej-Osuch, z Działu Prawa Dla Biznesu w KKZ.

czytaj
21 marca 2018

R.pr. M. Kopeć o porzuceniu pracy

W najnowszym numerze „Kwartalnika Prawo Pracy” ukazał się artykuł r.pr Marty Kopeć, Partnera Zarządzającego Kancelarii Kopeć Zaborowski.

czytaj
21 marca 2018

KKZ wspiera „Rodzic w mieście”

Do grona organizacji wspieranych przez KKZ w ramach działalności pro – bono dołącza Fundacja „Rodzic w mieście”.

czytaj
Nota Prawna Polityka prywatności Polityka Cookies © 2022 wszystkie prawa zastrzeżone